Днями в Каліфорнії Ілон Маск представив довгоочікувану електровантажівку Tesla Semi. Вона може розганятися з нуля до 96 км/год всього за 5 секунд (без вантажу) і за 20 секунд з повним навантаженням в 36 тонн, що вдвічі швидше звичайної дизельної фури, пише Тesla-automobile.

Електровантажівка оснащена чотирма незалежними електродвигунами та має запас ходу 800 км.

«За ту ж кількість часу Semi долає більшу відстань, ніж дизельний тягач, і більш безпечно вбудовується в потік легкових автомобілів».

Маск зазначив, що звичайні дизельні вантажівки витрачають на заправку 15 хвилин, а Tesla Semi здатна заряджатися на понад 600 км за 30 хвилин. Швидку зарядку забезпечують «мегачарджери», які працюють на сонячній енергії. Для власників Semi автовиробник гарантує рівень тарифів на електроенергію в розмірі $ 0,07 за кВт⋅год. За підрахунками, проїхати милю електровантажівкою на 20% дешевше в порівнянні з дизельними тягачами ($1,26 проти $1,51). Крім того, Маск анонсував технологію конвою, коли одна чи кілька вантажівок самостійно слідують за лідером. Це ще більше знизить вартість і зробить перевезення електрофурами вигіднішими залізничних.

Всередині вантажівки є одне місце для водія в центрі, що забезпечує безпрецедентну видимість. Сидіння оточене двома сенсорними екранами. Вантажівку Tesla оснастять поліпшеним автопілотом, який забезпечить безпеку і зупинить авто в разі небезпеки для далекобійника. Вартість електрофури поки що не повідомляється, однак лише на паливі вона заощадить $200 тисяч на 1,6 млн. км. Початок виробництва Semi запланований на 2019 рік. 

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість