космонавт

Дослідники Університету Західної Вірджинії отримали від NASA два гранти сумою 750 000 і 100 000 доларів. Ці кошти підуть на поліпшення автономності марсохода і на розробку технології 3D-друку піни з діоксиду титану для сонячних панелей, батарей та радіаційного захисту.

Професор матеріалознавства Маджид Джаріді, що розділив гранти зі своїм колегами, спробує вдосконалити роботизований тривимірний друк піни з діоксиду титану (TiO2), яку використають у створенні ефективних сонячних елементів і батарей. Розроблені вченими зразки пройдуть випробування в умовах навколоземної орбіти. Потім їх повернуть назад і перевірять рівень витривалості.

Другий проект професора Джаріди стосується покращення марсохода, який NASA відправить на Червону планету в 2020 році й залишить там для збору зразків. «Curiosity, який був запущений у 2011 році, пройшов тільки 5 км за перші 18 місяців на Марсі. Він рухався повільно через обмеження комп’ютерних ресурсів і ненадійний зв’язок із Землею», – пояснив медіа Ю Гу, колега Джаріди.

До завдань дослідників входить підвищити можливості управління всюдиходом із Землі та поліпшити його автономність. У цьому вченим допоможуть фахівці Лабораторії реактивного руху NASA. Перші випробування пройдуть біля озера Тайгарт в США, а потім на полігоні MarsYard і в пустелі штату Юта, близькою за умовами до марсіанських пустирів.

Усього NASA видало гранти на дослідження 22 університетам. 9 із них отримають право випробувати свої розробки на МКС.

Нагадаємо, раніше китайським ученим удалося телепортувати предмет із Землі в космос.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість