До кінця 2017 року компанія Аdidas планує випустити бігові кросівки з унікального біологічного матеріалу, що в спеціальних умовах повністю розкладається за 36 годин. Кросівки з волокон Biosteel, що імітують павутинний шовк, за характеристиками нічим не відрізнятимуться від звичайних, передає ТАСС. Аdidas запевняє, що ці кросівки забезпечать на 10% більше амортизації і на 30% більше гнучкості при виконанні вправ.

Глава компанії-виробника технології AMSilk Йенс Кляйн заявив, що кросівки у жодному разі не розкладатимуться в процесі використання. Для виробництва волокон Biosteel використані ті ж білки, що є у павутинні. Ці волокна також застосовують для виготовлення продуктів в сфері краси та медицини, включаючи імплантати. Волокно Biosteel на 15% легше від інших синтетичних матеріалів і дуже міцне. При цьому підошви екологічних кросівок зроблені з тієї ж пінопластової піни, яка використовується для виготовлення легких кросівок Ultra Boost, тобто розкладатися не будуть. Розкласти кросівки за 36 годин (без підошви) можна просто в раковині, додавши спеціальні ферменти, а потім змити залишки в каналізацію.

Скільки коштуватиме пара таких кросівок, поки що невідомо. Кляйн заявив, що новий тип взуття наближає людство до того моменту, коли вироблені матеріали зможуть повертатися в біосферу в кінці використання.

Тим часом у Greenpeace підрахували, що з 2000 по 2014 рік масштаби виробництва одягу подвоїлися, а обсяг продажів збільшився з $ 1 трлн. у 2002 році до $ 1,8 трлн. в 2015 році. До 2025 року він може досягти $ 2,1 трлн. Середній споживач тепер щороку купує на 60% більше одягу, а термін його використання вдвічі коротший, ніж 15 років тому.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість