2 грудня 2016 року пішов з життя наш видатний земляк. Це величезна втрата для усього міста, району. Ця сторінка присвячена пам’яті Володимира Олексійовича Корнієнко.


Біографічна довідка:

 

В. Корнієнко народився 18 березня 1935 року у співочій родині дніпробудівців-українців у м. Запоріжжі (с. Дніпробуд). Дядько по матері – артист драмтеатру ім. М.Заньковецької, глибокі враження від роботи якого майбутній поет проніс через усе своє життя.

Дитинство його випало на роки війни, і тому є у нього спогади зовсім іншого емоційного забарвлення, ніж вся творчість митця:

 Я знаю о беде не понаслышке,

Она, как ворон, кружит надо мной,

Войдя, отнюдь, не выдумкою в книжки,

А в детство, опаленное войной.

(«Последний пароход»)

Взагалі, твори поета достовірно і вражаюче розповідають про воєнне дитинство покоління, якому десь зараз виповнюється сімдесят.

З 1946 р. по 1949 р. мешкав разом з матір’ю у Львові, пам’ять про мистецьку довершеність якого залишилася назавжди. Далі – школа у Херсонській області (с. Верхній Рогачик та у м. Вільнянську Запорізької області, яку закінчив у 1954 році. У В.Корнієнка багато віршів присвячено вчителям, в яких характеризує шкільні роки, описує післявоєнний шкільний побут, висловлює щиру подяку учителям воєнної пори. Цими ж роками датуються перші його друковані твори. По закінченню школи керував у ній художньою самодіяльністю, потім навчався у Запорізькому гідротехнікумі, отримавши спеціальність техніка-будівника. Далі – робота в промбуді дорожником і слюсарем, але вразливому хлопчині рано довелося зіткнутися з несправедливістю, апатичним відношенням до життя.

У 1960 році вступив на навчання до Запорізького державного музичного училища, яке закінчив у 1964 році. З 1961 року працював вчителем співів Запорізької школи №69. У 1964 році переїздить до м. Приморськ Запорізької області де відкрив Приморську (Ногайську) дитячу музичну школу. На посаді директора школи Корнієнко В.О. пропрацював понад 22 роки. З 1991 по 2011 роки він продовжив працювати викладачем теоретичних дисциплін. Протягом всього періоду роботи на посаді директора школи Володимир Олексійович приділяв увагу підвищенню професійного рівня педагогічного складу та підготовки молодих фахівців. Педагогічний колектив закладу налічував 20 працівників, з них 25 відсотків – це молодь віком до 30 років. Слід відзначити, що,  Корнієнко В.О.  вдалося підготувати молодь та створити колектив однодумців, пріоритетом діяльності яких стало вирішення професійних задач, спрямованих на всебічний розвиток особистості дитини та розкриття її таланту.

За період його керівництва Приморська дитяча музична школа в сімдесятих –  восьмидесятих роках була однією з кращих районних шкіл Запорізької області. Її вихованці неодноразово ставали лауреатами та переможцями обласних і регіональних конкурсів та фестивалів. Серед випускників Приморської музичної школи є заслужений працівник культури України, солісти, керівники, викладачі музичних колективів і закладів що працюють в  м. Києві та інших містах України. На сьогоднішній день 53 відсотки педагогів музичної школи – це її вихованці. Сформований Корнієнком В.О. кадровий склад дозволяв базуватися в педагогічній діяльності на досвід кращих працівників та втілювати новітні педагогічні напрацювання, що сприяло гідному представленню музичного закладу у районних та обласних заходах.

Корнієнко В.О. був активним учасником громадського життя міста, району та області. Багато зусиль він докладав до пропаганди музичного мистецтва: у різні роки керував гуртками художньої самодіяльності закладів та підприємств району: Приморської райсільгосптехніки (1964 рік), Приморського райспоживтовариства (1966 рік), хором педагогічних працівників району (1973 рік); вів Університет музичної культури в гуртожитку Ногайсько радгоспу – технікуму (1970рік).

Володимир Олексійович має понад 500 публікацій у місцевих і обласних виданнях з проблем естетичного виховання, музичного та культурного життя, історії, краєзнавства, екології, патріотичного виховання, суспільно-політичної публіцистики, утвердження засад незалежної України, національної ідеї, дружби між народами. Опублікував дві збірки поезій « На стыке ветров» (1999 рік), «Рідні береги» (2006 рік). У 2010 році видав авторську збірку патріотичних пісень «Завітайте у Приморськ». Корнієноко В.О. створив Гімн м.Приморськ, Гімн Бердянського державного педагогічного університету, музичну емблему Бердянського загону прикордонників – марш «Азовські прикордонники» та «Портовики Бердянська», популярну пісню «Слов’яни». Корнієнко В.О. є одним з авторів видання про мешканців Приморського району – учасників Великої Вітчизняної війни «Память огненных лет», яка видана у 2005 році. У цій збірці ним підготовлено 14 матеріалів з поезіями і нарисами про видатних людей району. Його поетичні та музичні твори опубліковані у альманахах «Дніпровські пороги» (м.Запоріжжя, 2011 рік). «Пори року» (м.Запоріжжя, 2013 рік), «Музичний калейдоскоп» (2010 рік), антології «На крилах натхнення» (м.Бердянськ, 2013 рік).

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=HRL2rzJZTNw[/embedyt]

Твори Корнієнка В.О. вивчаються у школах району та використовуються під час написання МАНівських робіт учнями Приморського регіонального українсько-болгарського багатопрофільного ліцею та Приморської ЗОШ №2, в краєзнавчій та методичній літературі, туристичних та краєзнавчих виданнях: Солдатова Л. «Ногайские степи – наследие тысячелетий», 2004 рік; Н.Хлівна, С.Рязанцева інформаційний довідник «Приморськ», 2010 рік; «Енціклопедія м. Бердянська», 2013 рік містить інформацію про творчість та публічну діяльність автора і громадського діяча Корнієнка В.О. (стр.727).

Володимир Олексійович неодноразово нагороджувався відзнаками органів державної влади та місцевого самоврядування районного та обласного рівня (1970-2014 роки), також відзначений Почесною грамотою Асоціації болгар України та Приморської районної громади болгар за зміцнення дружби між народами (2004 рік), дипломом лауреата Запорізького обласного фестивалю «Мамині джерела» в номінації «Кращі пісні та кращі поезії» (2006 рік), Почесною грамотою Бердянського державного педагогічного університету за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва (2008 рік), Почесною грамотою Відокремленого структурного підрозділу «Ногайський коледж Таврійського державного агротехнічного університету» (2009 рік), Відзнакою Приморської ради Запорізької області – нагрудним знаком «За розвиток Приморського району» (2010 рік), медаллю Республіканського товариства «Просвіта» ім..Т.Шевченка «Будівничий України» (2010 рік), Почесною грамотою Державної прикордонної служби України як дипломат Республіканського конкурсу «Смарагдова ліра» (2010 рік).

 

Остання публікація в ЗМІ:

 

 

 

 

 

 

Останній виступ на сцені:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=gNEtcrlI8HE[/embedyt]


Деякі з авторський публікацій Володимира Корнієнко та статті на його честь:

Переглянути статті детально можна за цим посиланням


Світлій пам’яті Володимира Корнієнко, присвячується…

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=3JGEU5SSx0s[/embedyt]


Дякуємо за наданий матеріал працівникам Приморської міської бібліотеки та Ковтун Тетяні Сергіївні.


P.S.: Друзі! На жаль, наш великий композитор, автор віршів, громадянин міста, так і не отримав за свого життя нагороди, яку він дуже хотів – Почесний громадянин міста. Перша спроба присвоєння цього звання зупинилась в кабінетах депутатів ще за його життя. Сьогодні, в ці дні, наша ініціативна група, серед яких працівники бібліотеки та представники нашої громадської організації, знов звернулися до органів влади, щодо присвоєння звання “Почесний громадянин міста”, на превеликий жаль…посмертно… Про його великий вклад в життя міста та району можна багато розповідати. Просимо вас поширювати серед друзів цей допис, давайте разом покажемо і докажемо можновладцям, що людина дійсно достойна цього звання. Також, запрошуємо вас приєднатися до збору коштів, на встановлення пам’ятної дошки на будівлі Дитячої музичної школи м.Приморськ. Реквізити та зразок дошки буде опублікований пізніше.