girl

На що потрібно звернути увагу?

Працівники відомих мовних курсів не завжди уважні до своїх учнів, а native speakers у складі викладачів інколи навіть не вміють викладати. Ми підготували прості поради, які допоможуть тобі знайти якісний освітній продукт.

Проаналізуй, навіщо тобі вивчати нову мову. Існує безліч варіантів напряму підготовки, тож обирай свій: за професійним спрямуванням, для повсякденного спілкування або вступу за кордон. Відповідно до цього звертай увагу на ті знання і компетенції, які тобі пропонують укладачі.

Якщо тобі потрібні ґрунтовні знання, то звертайся до авторизованих центрів, які працюють під наглядом міжнародних організацій та вишів з потужними кафедрами іноземної. Головні переваги таких центрів – відпрацьовані методики, педагоги з досвідом і якісне технічне обладнання.

Зверни увагу на наявність ліцензії, хоча вона й не завжди потрібна, щоб викладати мови. Наприклад, для складання TOEFL, IELTS або для отримання сертифіката державного чи міжнародного зразка після закінчення курсів, ліцензія таки знадобиться: вона підтверджує право викладачів прийняти в тебе екзамен.

До речі, про викладачів: довідайся, хто саме буде вчити тебе іноземної. Формальні ознаки якості – сертифікати й дипломи, важливими є також кваліфікація та досвід. Часто мовні курси приваблюють до себе тим, що в них викладає «носій мови». Обов’язково дізнайся, ким саме є цей носій. Інколи такі люди не мають диплома лінгвіста і є представниками найрізноманітніших професій. Погодься: було б не дуже-то ефективно, якби український архітектор намагався навчити солов’їної француза. Носій має не тільки добре знати мову та її граматичну структуру, але й бути хорошим педагогом, тобто вміти передати свої знання, навчити учнів.

Відвідай день відкритих дверей чи пробне заняття. Так ти побачиш уcе зсередини і зможеш зрозуміти найважливіше – як проходить сам процес навчання. У першому випадку, тобто на дні відкритих дверей, ти побачиш методики викладача і групову роботу.

friendsНа пробному занятті зверни увагу на поведінку викладача, зокрема, чи визначив він твій рівень знань. На такі уроки краще ходити з другом чи подругою, які добре володіють тією мовою, яку ти намагаєшся опанувати: вони зможуть адекватно оцінити компетенцію вчителя.

Пройди безкоштовне тестування, його пропонує більшість мовних курсів. Зверни увагу на лексику й теми, на які роблять наголос, – так ти дістанеш уявлення про зміст навчальної програми.

Почитай відгуки випускників курсів: зазвичай вони допомагають зробити правильний вибір. Звертай увагу на конструктивні коментарі з детальним поясненням власної думки: образи й бруд можуть залишати і конкуренти, а хвалити без конкретних фактів і підтверджень – самі працівники курсів.

Зверни увагу на розташування курсів і розклад занять, розрахуй час на дорогу й можливі складнощі. Звісно, мало кому вдається знайти собі школу просто під домом, але їздити задалеко може швидко набриднути.

Дізнайся про додаткові можливості, які надають організатори курсу. У деяких школах ти можеш почитати свіжі газети й журнали, взяти на кілька днів класику чи бестселер тією мовою, яку вивчаєш. Інші мають відеотеку з фільмами мовою оригіналу. Якщо ти вже платиш, то чому б не отримувати за свої гроші більше?

Не женися за дешевизною: якісні курси не можуть бути дешевими. Вартість навчання залежить від кількох чинників: загальної кількості занять, їхньої тривалості, інтенсивності пар, кількості людей у групі. Менші групи зазвичай дорожчі, але значно ефективніші.

grade

Ми написали цей текст за підтримкою Grade Education Centre – центру міжнародних екзаменів з англійської мови, єдиного в Україні авторизованого платинового партнера Cambridge Assessment English.
У Grade можна скласти міжнародні мовні тести й покращити рівень володіння англійською в групах для дітей та дорослих. Школярам допоможуть підготуватися до ЗНО й ДПА, а для викладачів діють курси підвищення кваліфікації.
Студенти Grade також отримують безкоштовний доступ до бібліотеки, кіноклуб, розмовні та книжкові групи.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість