girl

Я – учасниця річної програми Європейської волонтерської служби (EVS), живу в Катовіце і є волонтеркою «Фундації TDJ». На своєму досвіді впевнилася – волонтерство може стати ліками, здатними покращити самооцінку, допомогти подолати страхи та змінити звичні обставини. І не тільки.

Інше оточення

Дуже багато можна читати про сиріт, дітей зі складних сімей чи обдарованих підлітків, але пізнати їх по-справжньому можна лише тоді, коли проводиш з ними час. Часто волонтерство передбачає допомогу та проведення часу з людьми, які потребують підтримки та уваги. Завдяки спільному проведенню часу ці люди перестають бути для тебе «суспільною проблемою», а стають Павликом, Олесею чи Христею. Ти дізнаєшся, що вони люблять і що їм болить, розумієш підходи для довірливого спілкування.

Реклама

Різноманіття заходів

Любиш тварин? Хочеш рятувати природу? Завжди мріялося про роботу з дітьми? Це все реально завдяки волонтерству. Рецепт простий: заварюєш каву чи чай, заходиш в інтернет та шукаєш організації, де хочеш працювати.

Зазвичай пишеш до них вітальний лист про те, хто ти і чому та як хочеш допомогати. Іноді одразу пропонують заповнити анкету – і ось, ти стаєш частиною команди волонтерів, які готові рятувати світ. Крім офіційного документу про волонтерство, задоволення від нової ролі та радості тих, кому допомагаєш, ти отримаєш ще дві дуже важливі речі. Рядок до резюме, який не буде зайвим, і краще знання суспільного життя.

Завдяки активній участі у житті міста відчуєш себе його повноцінною частиною. До того ж матимеш більше впевненості у собі, тому що бачитимеш результат свої старань і зустрінеш непересічних людей.

workspace2

Соціальний капітал

Люди, що вирішили стати волонтерами, можуть мати інший досвід, цінності та переконання. У них відмінний від твого культурний бекграунд, казки дитинства та способи спілкування, флірту й вираження емоцій. Все це надзвичайно цікаво для осмислення. Ти матимеш змогу працювати з ними, спілкуватися, пити каву чи розмовляти по Гемінґвея. Може, саме вони стануть твоїми постійними провідниками в новій країні, а потім – друзями.

Нові хобі

Коли все нове, то можна зважитися на щось незнане раніше. Ще два тижні тому я не вміла їздити на велосипеді. Навіть не могла подумати, що колись навчуся: боялася падати, забивати руки чи ноги. Втім, Катовіце – місто приязної велоінфраструктури, де майже всі користуються роверами, гасають на них, роблять велопрогулянки.

Тому я пішла на курси їзди на велосипеді, де вчилася разом з дітьми. Вони голосно сміялися, коли я падала, а я заклеювала рани пластирями, забивала руки та ногу, мала багато синців до сьогодні. Але тепер вмію не просто їздити, а літати на ровері. Почуваюся, ніби перша людина, якій вдалося побувати на Місяці.

А ще під час першого місяця на моєму волонтерстві побувала у справжній підземній копальні золота. Зістрибнула з висоти над озером.

Швидкий саморозвиток

Якщо ти, як і я, маєш переконання, що необхідно вчитися протягом усього життя, то під час волонтерства матимеш чудову оказію втілювати це у життя. Саме нові і нетипові волонтерські завдання, команда та проект, у якому ти волонтеритимеш, навчать тебе як мінімум трьох речей: командній роботі, організації часу та генеруванню рішень у екстренних ситуаціях.

girl4

Переосмислення пріоритетів

Відомо, що ти зараз і ти рік тому – це дві різних людини. Волонтерство дозволяє замислитися над тим, що є цінним, якою дорогою далі йти, чого прагнути, що варто змінити, аби почуватися краще, які навики слід ще розвинути.

Визначення найважливіших цінностей

Часом здається, що ми знаємо себе досконало. Проте опинившись в абсолютно новій ситуації, починаємо інакше сприймати людей, можливості та виклики. Може бути навіть так, що у нас самих щось починає мінятися. Це нормально: з новим досвідом змінюються цінності та пріоритети. Це не означає, що волонтерство змінить тебе на всі 100%, проте така ймовірність існує.

Досвід роботи

Коли ти волонтериш, то багато деталей можна зауважити у роботі. Приміром, підхід до організації робочого часу, управлінні проектами, будуванню професійних стосунків та партнерських зв`язків і ще багато іншого.

Життєвий та професійний досвід волонтерства допоможе зауважувати неочевидні речі та дивитися на них із цікавістю. Часто такий досвід сприяє будуванню кар`єри в майбутньому, тому що розвиває критичне мислення та аналіз.

Здійснення маленьких мрій

Можливо, ти давно мрієш влаштувати справжній маскарад для дітей зі складних сімей, навчитися писати креативні тексти чи публічно виступити. У межах волонтерства ти можеш втілити будь-що з цього і навіть більше. Все це є можливим в рамках волонтерства.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість