workspace

Розповідаємо, де шукати ресурси для своїх проектів

Програма Culture Bridges підтримує професійний розвиток представників культури й креативних індустрій України і сприяє їхній співпраці з представниками та організаціями мистецьких галузей Євросоюзу.

Програма Culture Bridges фінансується Європейським Союзом і впроваджується Британською радою спільно з мережею національних інститутів культури країн-членів ЄС EUNIC.

Програма пропонує грантову підтримку представникам культурного сектору й креативних індустрій. Щоб вирішити, кому надати фінансування, проводиться відкритий конкурс заявок.

Аплікантам пропонують три види грантів: для розвитку міжнародної мобільності, міжнародної партнерської співпраці з ЄС і національної співпраці на рівні організацій в Україні. Проекти й професійна мобільність можуть реалізовуватися в одному з 12 секторів: архітектура, література, мода, дизайн, медіа, креативні простори й платформи взаємодії, візуальні та аудіовізуальні мистецтва, архівна й видавнича справи, збереження культурної спадщини й розвиток бібліотек і музеїв.

Проект стартував у листопаді 2017 року і триватиме до жовтня 2020 року. За цей час обіцяють профінансувати понад 100 проектів і мобільностей протягом восьми грантових конкурсів.

Кошти, надані на проекти мобільності, можна витратити на проживання, міжнародні подорожі, харчування, візу, місцеві поїздки в країні перебування, а також використати як внески на участь в освітніх заходах. Формат мандрівок також може бути різноманітним: від наукових конференцій і мережевих подій до стажувань і резиденцій.

Наразі триває черговий конкурс на міжнародну мобільність, тож не зволікай і подавай заявку до 4 жовтня. Умови читай тут.

Організатори поділилися результатами відбору двох реалізованих конкурсів: у першому підтримали 43 проекти із загальним бюджетом майже в 348 000 €. Найбільше заявок надійшло від представників секторів креативних індустрій, фестивалів, візуального мистецтва й культурної спадщини. Навесні 2018 року завершився другий конкурс грантів. Фінансування отримали 10 заявок зі 173 поданих.

Німеччина, Польща й Велика Британія – найпопулярніші країни, до яких подорожують вітчизняні фахівці культурного сектору. Тепер найпоширенішим форматом мобільності є ознайомча поїздка.

Брати участь у програмі можуть повнолітні представники сектору культури й креативних індустрій з України та країн Євросоюзу. За умови залучення кількох партнерів грант надають головному заявнику, який отримає кошти й буде відповідальний за адміністрування та фінальний звіт.

Учасники можуть повторно подаватися на конкурс, однак з іншими проектами.

Про особливості програми найкраще говорить досвід учасників. Директорка ГО «Інститут Малевича» Тетяна Філевська майже два тижні досліджувала творчість Казимира Малевича в Музеї Стеделек в Амстердамі. Також вона прочитала лекцію про художника представникам голландських культурних інституцій та українській спільноті Нідерландів.

Тетяна відвідала Фестиваль документального кіно в Амстердамі, Голландський тиждень дизайну в Ейндговені, Будинок-музей Піта Мондріана в Амерсфорті.

Арт-менеджерка радить чітко визначати предмет і мету дослідження та оцінювати його реалістичність. Варто підготуватися: розпланувати час мандрівки, вивчити тамтешню місцевість, завчасно домовитися про зустрічі. Детально про проект Тетяни Філевської читай за посиланням.

Аплікантів попереджають, що 80% фінансування будуть виділені заздалегідь, а решта коштів – після подання звіту про підсумки проекту. До звіту треба внести рахунки, що підтверджують витрати, затверджені бюджетом.

На сайті програми можна знайти не тільки опис програми, а й рекомендації для заявників щодо подання заявки, зокрема бюджетні таблиці, приклади договорів тощо.

Крім грантових, Culture Bridges пропонує освітні можливості: тренінги для менеджерів культури, подорожі для пошуку партнерів у ЄС, воркшопи з написання заявок на програму «Креативна Європа». Детально дивись за посиланням.

Також можеш писати на сторінку програми у Facebook чи на електронну адресу CultureBridges@britishcouncil.org.ua

Фото: depositphotos.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість