Шеф-повар з Чернівців зробив свою квартиру “розумною” – тепер економить воду та світло

Шеф-повар Віталій Ришкуляк з Чернівців зробив свою квартиру «розумною» – і тепер економить воду та світло.

Оселя обладнана штучним інтелектом навіть реагує на прихід господаря: по черзі вмикаються світло та телевізор, передає Acc.cv.ua.

Усі мікросхеми шеф-кухар за фахом та винахідника за покликом душі робить самотужки, за власними проектами.

«Як тільки відключають електропостачання, форма від лампочки “нафарширована” акумуляторами від мобільного телефону та світлодіодами працює у режимі аварійного освітлення і продовжує світити до розрядки акумуляторів, – розповідає Віталій Ришкуляк. – Одного вистачає на 14-16 годин роботи».

Чернівецький раціоналізатор заощаджує електроенергію й на підігріві води. «Мій бойлер не працює цілий день, а вмикається таймером за півгодини до того, як мені знадобиться вода, приміром о 7:30, а вже о 8:00 – вимикається, – розповідає Віталій Ришкуляк. – За допомогою таймеру щомісячно заощаджую 200 кВт-год».

Віталій Ришкуляк винайшов оригінальний спосіб економії води: миючи посуд, натискає коліном на дверці кухонної шафки і, таким чином, ощадно використовує цінний ресурс.

«Береться тарілка, миється, скільки треба і все», – пояснює раціоналізатор.

Віталій Ришкуляк постійно удосконалює свої модулі, вигадуючи нові команди та програми. «

На встановлення одного модуля потрібно близько 300 гривень ,- пояснює винахідник. – Іноді вистачає 5 хвилин, щоб написати прошивку, збирається модуль за півгодинки і розробка готова».

Власник «розумної» квартири також замінив старі вікна на енергоощадні та має намір встановити сонячні батареї.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість