girl

Ми прочитали та занотували найважливіші думки й корисні поради з книги «Чому ніхто не розповів мені цього у 20?». Автор – Тіна Сіліг, викладачка курсу «Підприємництво та інновації» Стенфордського університету.

Сумнівайся в традиційних рішеннях

Навіть якщо маєш певний шаблон дій – відмовся від нього й починай з нуля. Будь винахідливим, пам’ятай, що креативні рішення пролягають біля стандартних і звичних. Шукай ці нетрадиційні шляхи, адже так зможеш показати себе, виявити індивідуальність і креативність і врешті-решт створити щось нове. Головне – не боятися.

Реклама

Не заганяй себе в жорсткі рамки

Зазвичай правила поведінки в суспільстві заганяють нас у межі визначених ролей – старанний студент, дисциплінований працівник – і не дають шансу скористатися неймовірною кількістю можливостей. Але навіть якщо ідея здається божевільною та нереальною – дай їй шанс.

Наприклад, у студентів автора виникла думка, яку вони таврували «невдалою» – продаж купальників у Антарктиді. Ну справді, мало що може бути більш безглуздим. Однак Тіна передала ідею іншій групі й попросила втілити її в життя – і все вдалося.

Студенти запропонували організовувати тури в Антарктиду з гаслом: «Купальники чи смерть». Така акція повинна була допомогти людям схуднути: адже той, хто пройде випробування Антарктидою, точно влізе в купальник меншого розміру.

man

Будь-яка проблема – це можливість

Уточнюємо: можливість для її креативного вирішення. З дитинства нам втовкмачували, що проблеми – це погано, їх варто уникати. Насправді вони дарують неймовірний шанс прокачати креативність.

Тіна Сіліг дала своїм студентам по $5 і завдання – заробити якнайбільше завдяки такому стартовому капіталу. На перший погляд, ця мізерна сума – ніщо, за такі гроші неможливо отримати гідний прибуток. Отут проблема й змушує ввімкнути креативність. Хтось із студентів придбав інгредієнти для лимонаду й продавав його, хтось накачував шини на велосипедах. Але найкращі результати показали ті, хто продав одній компанії власний час на занятті, який потрібно було використати для презентації результатів. Вони вирішили, що найбільша цінність – це оті 10 хвилин і велика аудиторія молоді.

До того ж, проблем неможливо уникнути. Більше того, якщо їх не виникає – ти робиш щось не так. Не варто сприймати труднощі як катастрофу, думай про них як про можливості: проявити себе, прокачати стресостійкість. Чим більше досвіду вирішення проблем ти маєш, тим впевненішим стаєш.

Став великі цілі

Не повіриш, але їх легше ставити: ти краще усвідомлюєш ризики та перепони, більш до них готовий. Так форс-мажори сприймаються легше – ти думаєш: «Ну а чого я хотів, це ж така значна ціль». А от коли ти ставиш маленьку ціль, то чітко бачиш шлях її досягнення, орієнтовно плануєш час. І коли щось починає йти не так, дуже нервуєш, бо, здавалося б, що тут складного.

bikeНаприклад, ти плануєш мандрівку до іншої країни. Завчасно купуєш квиток на літак, за три години до вильоту вже чекаєш у аеропорту. Якщо літак затримують, то розумієш: так, це можливо. Коли ж просто хочеш поїхати в межах міста з точки А в точку В, то чітко знаєш, яким видом транспорту скористаєшся, виділяєш певний час. А трамвая (чи маршрутки, чи поїзда метро) все немає. Ти запізнюєшся, і звісно, починаєш нервувати: «Ну це ж лише трамвай, їх ж багато, я вже годину чекаю, міг б хоч якийсь приїхати».

Реальне життя не схоже на традиційну освіту

Що зазвичай відбувається в школі? Учні сидять у закритому приміщенні, за партами, дивляться в одному напрямку (на вчителя), перед усіма – однакові підручники. Але це зовсім не модель реального життя.

У дійсності тобі потрібно вирішувати завдання, відповіді на які навряд чи знайдеш у шкільних підручниках. Але при цьому ти можеш використовувати будь-які засоби, «виходити з класу». Будь готовим, що реальне життя – це іспит, на якому можуть поставити будь-яке запитання.

Ти обмежений лише власною енергією й уявою

Ти можеш поставити під сумнів будь-що й самостійно зробити щось краще. Не варто створювати кумирів і як мантру повторювати, що «вже все зроблено до мене». Не бійся покинути зону комфорту, займатися тим, що здається неможливим. Перевертай звичайні ідеї з ніг на голову.

girl

Не чекай погодження «згори»

Часто люди бояться братися за якусь справу, бо невпевнені в собі. Вони чекають «благословення» від сторонніх, а не запитують себе: «А мені це під силу?» Ніколи не чекай, що хтось прийде й скаже, що тобі потрібно робити. Не очікуй на поштовх ззовні, шукай мотивацію всередині себе, займайся тим, чим вважаєш за потрібне.

Наприклад, тато Тіни не зрозумів, коли вона заснувала власну компанію й назвала себе президентом (надрукувала назву посади на візитівках). Він сам побудував успішну кар’єру в компанії, але завжди хтось інший призначав його на певний пост. І татові просто в голові не вкладалося, що можна самостійно назвати себе президентом. А так і потрібно робити. Якщо відчуваєш у собі спроможність і потенціал – берися за справу. Не чекай узгодження від когось, ти знаєш себе й свої можливості найкраще. Хочеш написати книжку? Сідай і пиши, потім надсилай у видавництва. Не сподівайся, що видавець запропонує написати сам.

Якщо хочеш досягнути успіху – зверни увагу на те, що проігнорували інші

Часто люди відкидають дуже хороші ідеї, бо не можуть побачити їхню цінність. Або через те, що не мають часу на детальне ознайомлення. Тому, щоб досягнути успіху, розглянь ті можливості, які відкинули інші, і спробуй знайти в них щось корисне. Ризикни спробувати нове, розширюй межі власних умінь і навичок – так ти можеш відкрити щось дійсно значне.

Сподіваємося, поради тебе надихнули й ти готовий до нових звершень!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість