Уряд Франції вирішив виділити кошти на проведення першого техніко-економічного обґрунтування з вивчення можливостей розвитку відновлюваної енергетики в Чорнобильській зоні відчуження.

Як заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, таке рішення стане важливим інструментом для залучення інвестицій, передає Hubs.

“Наша ініціатива використовувати інфраструктурний потенціал зони відчуження для побудови нових об’єктів, які будуть працювати в інтересах українського суспільства, була підтримана, – сказав він на зустрічі з делегацією Сенату Французької Республіки. – Ми готові співпрацювати з урядом Франції у проектах спрямованих на розвиток відновлюваної енергетики в Україні”.

За словами Остапа Семерака, сьогодні зона відчуження становить великий інтерес для світового наукового співтовариства. “На останньому засіданні Асамблеї донорів Чорнобильського фонду “Укриття” всі країни-донори і ЄБРР високо і позитивно оцінили ті процеси, які спрямовані на перетворення зони ЧАЕС на екологічно безпечну територію, – наголосив він. – В свою чергу Україна зняла всі обмеження щодо проведення наукових досліджень у зоні відчуження вченими з інших країн світу».

Сторони також обговорили можливість обміну досвідом між французькими та українськими фахівцями-енергетиками.

“Для українських енергетиків, які користуються застарілими нормативами, буде надзвичайно корисним досвід французьких фахівців, які мають доступ до сучасних європейських енергетичних мереж з сонячними електростанціями”, – наголосив міністр.

Наразі Україна вже має досвід успішної співпраці з Францією у зоні відчуження: французька компанія “Новарка” спільно з українськими підрядниками будувала новий безпечний конфайнмент (спеціальний захисний об’єкт) над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість