У 2017 році в Україні укладуть до 200 енергосервісних договорів (ЕСКО) для термомодернізації будівель у бюджетній сфері.

Як зазначає голова Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук, такий висновок дозволяє зробити кількість заявок, які обробляються в регіонах, передає Интерфакс-Україна.

“В минулому році було запущено 20 енергосервісних проектів, – пояснює він. – А цьогоріч компанії, які торік термомодернізували бюджетні установи за механізмом ЕСКО, мають намір запустити по два-три таких проекти».

Енергосервісні контракти окупаються, наголошує Сергій Савчук. “Зменшується споживання енергоресурсів і компанії повертають свої інвестиції, – розмірковує глава Держенергоефективності. – Якби це було не так, то у цьому році вони б не взялися за подібні проекти”.

Ринок енергосервісної термомодернізації бюджетних установ в Україні оцінюється в EUR8 млрд – це близько 70 тисяч будівель, каже Сергій Савчук. «Сьогодні ми сформували і вносимо відповідні зміни в базу потенційних об’єктів енергосервісу бюджетної сфери, де зараз значиться понад 11,5 тис. об’єктів: школи, лікарні, дитсадки, – зауважує голова Держенергоефективності. – Будь-який інвестор може зайти на сайт відомства і використовувати базу для підрахунку економічної вигоди від утеплення того чи іншого об’єкта».

Сергій Савчук також нагадав, що у цьому році удосконалено механізм енергосервісу бюджетних установ, законодавчо врегульовано питання закупівлі таких послуг через систему електронних торгів ProZorro, передбачено можливість проведення тендера на енергосервісні послуги відразу для пулу об’єктів, а також збільшений максимальний термін ЕСКО з 10 до 15 років. «Система закупівель енергосервісних послуг для бюджетних установ через систему ProZorro запрацює можливо, навіть, у вересні», – зазначив голова Держенергоефективності.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість