У селищі Брюховичі Львівської області сортують сміття в різнокольорові пакети одноразового використання.

Як зазначає ініціатор проекту «Bryukhovychi Green Life» Арсен Олійник, мешканці отримують пакети трьох кольорів: зеленого – для скла, жовтого – для пластикової тари та синього – для паперу, передає gazeta.lviv.ua

«Подібний метод збору вторинної сировини ми запозичили в Італії, – розповідає він. – Ми їздимо машиною селищем, роздаємо пакети для сортування сміття, наповнені забираємо і натомість залишаємо господарям докладну інструкцію щодо роздільного збору відходів».

Брюховичі стануть одним із перших, а можливо, і першим населеним пунктом в Україні, мешканці якого сортуватимуть сміття за подібною практикою, зауважує ініціатор проекту «Bryukhovychi Green Life».

«Зібрану вторинну сировину ми ще раз розсортовуємо і здаємо на підприємства з переробки ТПВ у Львові, – зауважує Арсен Олійник. – За останні півроку нам вдалося зібрати близько 220 кубометрів сортованої мешканцями сировини і заробити майже 2,5 тисяч гривень».

Частину зароблених коштів ініціатори скерували на зняття незаконних рекламних оголошень зі стовпів ліній електропередач, іншу – на соціальні потреби мешканців Брюховичів. 

«Гроші на реалізацію проекту у перші півроку: закупівлю пакетів, збір та вивіз сміття – виділили місцеві підприємці, – згадує ініціатор проекту «Bryukhovychi Green Life» Арсен Олійник. – Тепер проект став окупним».

За півроку існування проекту вдалось залучити близько 33% мешканців, які стабільно сортують сміття, наголошує він.  

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість