pexels-photo-256523

У Львівському національному університеті імені Івана Франка презентували інтерпретоване видання літературно-мистецького «Дзвін.

Нещодавно видавці пішли на експеримент і вперше за 78-річну історію журналу започаткували молодіжне видання, яке від початку і до кінця наповнене творами дебютантів у світі літератури та мистецтва.

В обговоренні часопису взяли участь студенти, а також доценти та професори філологічного факультету університету. Це вже друга презентація молодіжного «Дзвону», першого разу журнал представили на Форумі видавців. Обговорювали другий номер молодіжної серії. Перший вийшов у березні 2017 року і підняв хвилю зацікавлення. Молоді автори буквально засипали редакцію своїми творами, тож видавці вирішили замість одного в рік видати два номери.

«Ці два молодіжні номери з’явилися не лише вперше в історії журналу «Дзвін», але й вперше в історії українських літературних журналів. Щоб дорослі, товсті літературні видання повністю віддавали свої номери молоді – це в нас вперше. Редакцію просто затопила повінь поезії та прози як дебютантів так і тих, хто, переступивши поріг початківства, уже впевнено долає шляхи на літературні вершини. І всіх їх ріднить не тільки молодість, а й талант. Бо коли п’ятнадцятирічні пишуть так, що їхнє письмо зробило б честь і двадцятип’ятирічним, то які там сумніви: Україна багата і щедра земля, передовсім, на талановитих людей», – зазначив головний редактор журналу Юрій Коваль.

Вересневий номер творили автори віком від 15 до 35 років. Водночас, як зазначив доцент кафедри української літератури Назар Федорак, це «золотий вік літератури», у якому багато письменників створили свої найкращі твори.

«Це якраз той сам смак, коли людина є найсміливішою, має найсвіжіші погляди на життя. Так, вона ще не має такого досвіду і писемної майстерності, але якщо є талант, він виявляє себе, як правило, в такому віці. Можна наводити багато прикладів», – зазначив науковець.

Окрім наповнення, молодіжна серія «Дзвону» відрізняється від канонічної дизайном. Зміни починаються вже з обкладинки, на якій модерний логотип замінив звичний, а перша літера назви журналу нагадує форму дзвону. Видавці відзначають, редизайн покликаний повернути минулу популярність, коли тираж журналу сягав 50 тисяч примірників.

Нагадаємо, що ХНУ встановив рекорд України з наймасовішого виконання гімну.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість