Чотири місяці у Житомирі не можуть розставити спеціальні контейнери для роздільного збору сміття.

190 сміттєвих баків, які були закуплені у Харківського заводу у рамках проекту “Житомир – не смітник!”, стоять на території КАТП 0628 з червня, передає 0412.ua.

“У міській раді є посадові особи, які заважають встановленню спеціальних контейнерів для роздільного збору сміття, – заявили автори проекту “Житомир – не смітник!” Ірина Мороз (ГО “Агенція Регіонального Розвитку “Молодь України”) та Віталія Сівко (ГО “ХХІ покоління”). – Все це робиться, для того, щоб спочатку не розставити контейнери, а потім сказати, що з проектом щось не так».

Реалізація проекту бюджету участі “Житомир – не смітник!” розпочалася 15 червня, коли житомирянам представили перші спеціальні баки для роздільного збору відходів.

Бюджет проекту “Житомир – не смітник!” склав 969 тисяч гривень: малі урни по 2,6 тис. гривень кожна, а великі – по 4,6 тис. гривень. Спеціальні контейнери для роздільного сміття мають антивандальне покриття та повністю виготовлені із металлу, а маленькі – до того ж ще мають емність для недопалків. Наразі на сайті Житомирської міської ради оприлюднено 48 локацій для встановлення великих і малих контейнерів для роздільного збору сміття.

На переконання Ірини Мороз та Віталія Сівко, проект є вкрай необхідним, обгрунтованим, економічно вигідним для обласного центру. “Наші нові 5 проектів “Житомир – не смітник!” пройшли верифікацю без жодних зауважень і координаційною радою винесені на загальноміське голосування, – наголошують автори проекту. – Можна обрати й інші проекти, але якщо місто з часом порине у смітті, то спортивні майданчики, сквери, фонтани здоров’я не повернуть – Комунальне автотранспортне підприємство 0628 щоденно вивозить близько 60% загальноміських відходів на розміщений на Крошні смітник площею 21 гектар і 270 тисяч житомирян з цим погоджуються».

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість