Спорт

У Гарвардському університеті (США) працюють над виявленням корисних бактерій у травній системі успішних спортсменів. Потім їх планують перетворити в пробіотичні добавки, які дозволять зробити звичайних людей більш успішними в спорті.

Передбачається, що бактерії в кишечнику супер-атлетів допоможуть створити новий пробіотик. За його допомогою можна буде перетворювати звичайних людей у спортсменів.

Бактерії в кишечнику або шлунково-кишковому тракті впливають на метаболізм в організмі і грають важливу роль у різних фізіологічних процесах. Команда Гарварду сподівається, що корисні бактерії спортсменів зможуть поліпшити мікробіологію кишечника інших людей. Це посприяє поліпшенню їхнього здоров’я та фізичної витривалості.

Для свого дослідження вчені щодня збирали зразки фекалій 20 атлетів, що тренувалися для бостонського марафону 2015 року. Вони секвенували геноми бактерій та ідентифікували певні риси.

Учені виявили принаймні один вид бактерій, який більш ефективно руйнує молочну кислоту. Цей вид бактерій потенційно може бути корисний.

Якщо подальші дослідження пройдуть успішно, вчені створять пробіотик для комерційного використання. Команда планує запустити в цьому році компанію під назвою Fitbiomics. Поки що проводять функціональні дослідження на мишах і інших тваринах.

Нагадаємо, нейробіолог із Оксфорду впевнений у появі пігулки кохання у найближчі роки.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість