У Вінниці за два роки сортування сміття відправили на переробку 594 тонни вторинної сировини.

Як зазначає на сторінці Facebook Вінницький міський голова Сергій Моргунов, відходами, які насортували з літа 2015 року у рамках реалізації пілотного проекту з організації роздільного збору сміття, можна було б навантажити два літаки “Мрія” і один “Руслан”, або 10 залізничних вантажних вагонів. 

“Щорічно кожен вінничанин, за підрахунками КУП “ЕкоВін”, продукує приблизно 280 кг сміття, а в масштабах всього міста – це 700 тис. куб. м або стадіон, заскладований непотребом на сто метрів заввишки, – каже мер. – За більше 2 років реалізації проекту понад 60% вінничан привчилися викидати вологі і сухі у спеціальні контейнери, яких сьогодні у Вінниці встановлено 1900 – як результат, вдалося вилучити майже 600 тонн вторсировини: 297 тонн ПЕТ-пляшок, 113 тонн скла, 101 тонну плівки, 63 тонни металобрухту і 20 тонн макулатури».

Для збереження навколишнього природнього середовища і покращення екології необхідно правильно сортувати сміття, впевнений Сергій Моргунов. «Навіть такою елементарною дією, як спресувати пластикову пляшку чи пакет від соку, ми можемо впливати на ситуацію, – пояснює мер Вінниці. – Сміттєвози не повинні возити “повітря”, а ресурси звалищ потрібно використовувати економно”.

Нові сміттєві контейнери для роздільного збору сміття у Вінниці почали встановлювати з першого червня 2015 року.  

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість