В англійському селі Браунтон запрацювала депозитна система збору пластикових пляшок.

Ініціатором впровадження пілотного проекту, в рамках якого за кожну викинуту у спеціальний автомат пластикову ємність мешканці та гості населеного пункту отримуватимуть 10 пенсів, виступив місцевий підприємець Бред Буньярд, передає УРА-Інформ з посиланням на видання North Devon Gazette.

На його кошти був встановлений фандомат у сільському магазині, власник якого отримав тижневе право на розміщення реклами у групі “Спільнота Браутон” на facebook.

“Постійно накопичується величезна кількість пластикових пляшок, якими особливо засмічений центр села, – пояснює Бред Буньярд. – Протягом тижня ми проведемо дослідження і зрозуміємо, чи дозволить фандомат отримувати додаткові можливості для бізнесу».

Наразі у Великобританії створена робоча група з впровадження депозитної системи збору тари. За попередніми розрахунками екологічних дослідників “Eunomia”, нововведення допоможе заощадити близько 35 млн фунтів стерлінгів (45 млн доларів) бюджетних коштів у рік, передає УНН

“Економія буде досягнута за відсутності необхідності сортувати відходи після їх збору, – пояснюють дослідники. – До того ж заставна система збору тари допомогла б заощадити гроші британців, які платять податок за сміття, яке не піддається переробці і захоронюється на звалищах».

Щодня у Великобританії продається 35 млн пластикових пляшок і 20 млн алюмінієвих банок, суттєва частка яких потрапляє на звалища. 

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість