person-woman-hotel-laptop

Учені Інституту освіти Національного дослідницького університету Вищої школи економіки (Росія) проаналізували підписки школярів у соцмережах. З’ясувалося, що відмінники обирають одні спільноти, а так звані трієчники – зовсім інші.

Дослідники вивчили дані 674 учнів 5-10 класів із Москви. У соцмережі «ВКонтакті» виділили 883 спвльноти, на які підписані діти. Вчені дослідили профілі школярів, ураховуючи їхню стать, вік та успішність. Науковці побачили, що діти, які навчаються краще, обирають інші спільноти, ніж ті, хто мають гірші показники.

Так, відмінники підписані на спільноти про самоаналіз, цікаві ідеї та факти. Дівчата з низькими оцінками стежать переважно за оновленнями груп про татуювання та гороскопи.

Окрім того, дослідники побачили, що в цій соцмережі частіше між собою дружать школярі та студенти з приблизно однаковою успішністю. Але майже всі спільноти, на які підписані й відмінники, й двієчники, не стосуються шкільної тематики. На групи, де обговорюють іспити та тестування, підписані лише «сильні» учні. Багатьох школярів знайшли у спільнотах про різні винаходи та лайфхаки.

Учені виділили «хлопчачі» і «дівочі» групи. Хлопці частіше підписуються на спільноти про футбол, комп’ютерні ігри, успіх, рекорди, фільми жахів. Дівчата натомість читають про відносини, красу, здоровий спосіб життя. Також тематика спільнот залежить від віку.

Нагадаємо, що науковці не вперше зацікавлюються вподобаннями користувачів соцмереж. Раніше американські науковці виділили 4 типи користувачів Facebook.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість