Львівський електричний автобус Електрон Е191 проїхав зі Львова до Кам’янця-Подількського на одному заряді 320 км.

Електротранспорт розроблений «Концерном-Електрон» подолав без “дозаправки” в 1,5 рази більшу відстань, ніж заявлялася, передає Autocentre.ua.

Так, згідно з паспортом, максимальний пробіг електроавтобуса становить 225 км Однак на ділі Електрону Е191 вдалося проїхати на одному заряді (з частковим завантаженням) 320 км – від Львова до Кам’янця-Подільського, де він взяв участь у форумі екологічного транспорту.

Звичайно, у першому випадку беруться до уваги міські умови, де необхідно частіше гальмувати і прискорюватися, тим самим витрачаючи більше енергії, а у другому – автобус їхав по трасі – у такому циклі споживання енергії зменшується. Однак результат не може не вражати. Особливо, якщо взяти до уваги, що електроавтобус вже 9 місяців працює на міському маршруті і перевіз понад 250 тисяч пасажирів.

Електрон Е191 може перевозити 98 осіб, з яких 41- на сидіннях. Електроавтобус має місця для інвалідних і дитячих колясок. Як заявляють розробники, собівартість перевезень на Електроні Е191 у 10 разів нижче, ніж на аналогічному дизельному громадському транспорті.

Крім того, львівський електроавтобус екологічно чистий і безшумний. Що стосується зарядки, на швидкій зарядці Електрону Е191 поповнює ресурс батарей на 70% за 15-20 хвилин . Є також штатна борт-зарядка на 380В для звичайної мережі.

Поки Електрон Е191 курсує у Львові, але вже у наступному році такий автобус може з’явитися у Києві та Одесі. 

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість