Група компаній «Агроліга» планує побудувати теплоелектростанцію електричною потужністю 7 МВт.
Сировиною для «зеленого» енергетичного об’єкту стануть відходи маслопрессового виробництва — лушпиння соняшнику, якого залишається близько 14% від маси насіння, передає agroday.com.ua
Під будівництво об’єкту вже виділили земельну ділянку площею 0,35 га на території маслопресового заводу.

«ТЕС буде знаходитися поряд із сировинною базою, діючими мережами і свердловинами з необхідним обсягом води, – повідомляють у групі. – Функціонування об’єкту забезпечуватиме кваліфікований персонал».

Для майбутньої біоТЕС агрохолдинг «Агроліга» планує придбати два парових котли продуктивністю 16 тонн-год кожен і один конденсаційний паровий турбогенератор електричною потужністю 7 МВт.
Зараз агрохолдинг веде переговори з декількома організаціями для отримання найбільш вигідних технічних умов на підключення до електричних мереж.
Наразі вже підготовлений проект землеустрою, отримані містобудівні умови і обмеження, розглядаються пропозиції щодо фінансування.
Як зазначають у агрохолдингу, вартість «зеленого» проекту стане відома після отримання проектної документації. «Ми матимемо не лише екологічне і безвідходне виробництво, а ще й непоганий заробіток, враховуючи «зелений» тариф, – зауважують у ГК. – При необхідності вироблену ТЕС енергію можуть споживати підприємства всередині групи».
Будівництво об’єкту мають намір розпочати восени 2018 року.
В квітні 2018 року «Агроліга» завершила будівництво та ввела в експлуатацію завод з виробництва соняшникової олії. Об’єкт здатен переробляти до 170 тис. тонн сировини у рік.
Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість