Сьогодні, ранок неділі, розпочинаємо з роздумів щодо розвитку скверу по вулиці Вербова. В плануванні території ми хочемо поєднати три такі напрямки:

  • історичний
  • сучасний
  • відпочинок та натхнення

Історичний

– бо саме тут, на території колишнього Ногайського технікуму, адже раніше в будівлі бібліотеки знаходився саме технікум, а ще раніше Ногайське реальне училище – працював та був директором відомий колектор гербарію – Йосип Бойко. Тут він створював дослідну ділянку, започаткував насінництво у Ногайську.

Ногайськ був зеленим містом. Граф Де Мезон, один з перших керманичів міста, розбив на великій території сади, які вражали всіх та займали територію більше 30 гектарів. На жаль, ці сади не вціліли до сьогодення, але згадку про них ми хочемо вкласти в цьому сквері.

Окрім цього, сквер знаходиться в історичній частині міста. Поруч знаходиться музей, будівлі ліцею та бібліотеки.

Дякуємо за підказки та натхнення Віталію Коломійчуку та Святославу Дульцеву.

Сучасний

– сьогодні в багатьох містах України створюються та розвиваються так звані арт-зони. Міський громадський простір, на якому відбуваються як великі, так і малі події: виставки, кіно покази, концерти, арт пікніки, зустрічі. В сквері вцілілий старий танцювальний майданчик, саме його ми плануємо перетворити на подібну зону і вже в найближчий час там пройдуть перші заходи.

Відпочинок та натхнення

Цей сквер стане місцем родинних прогулянок. В наших планах розставити по скверу цікаві лавочки та зони відпочинку. Поруч зі сквером стоїть велична будівля Приморської бібліотеки. Отримавши тут книгу, можна присісти на зелені газони або на гамаки та зануритись в світ історій з вашої книги.

Ось таким ми бачимо сквер по вулиці Вербова. Сквер, назву якому ми хочемо дати:

Графський сквер