Петро Головатий з Тернополя всього за кілька місяців створив універсальний міні-трактор, що став чудовим помічником у домашньому господарстві: він допомагає на городі, перевозить вантажі, а взимку відкидає сніг. Пристроєм можна керувати дистанційно, його заряду вистачає на день роботи, пише Наш день.

Міні-трактора Петро зібрав з різноманітних деталей: коліс від тачки, акумулятора від ноутбука, а пульт для дистанційного керування взяв з дитячої іграшки. За фахом винахідник – вчитель фізики та інформатики, однак вже багато років займається проектуванням меблів. Віднедавна він ще й веде дитячий гурток «Робототехніка та програмування». Аби показати учням роботу електричного двигуна вирішив створити прототип, що працює за принципом електромобіля. Тернополянин переконаний: за електротранспортом – майбутнє.

«Тут поєднані всі ази електротранспорту, – говорить про свій пристрій Петро. – Це – універсальна платформа, яка замінює силу однієї людини. Важить вона приблизно 80 кілограмів. З її допомогою можна перевозити різноманітні вантажі – у господарстві це незамінна річ. Коли ж гуляю з донькою – ставлю зверху спеціальне сидіння і катаю її. Взимку чіпляю спеціальний відвал і робот очищує подвір’я від снігу».

Розробка Петра часто привертає увагу оточуючих. Трапляються й кумедні випадки:

«Робот віз мішки у селі, а я йшов трохи далі з пультом і керував ним. Люди дивувалися, як це тачка сама везе мішки. Тепер вже звикли до нашого помічника».

 Винахідник з Тернополя має ще чимало цікавих ідей, які прагне втілити в життя. Зокрема планує створити літальний апарат. 

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість