Deaf

Троє молодих активістів: Євгеній Божевський з Дніпра, Мар’яна Корольчук з Івано-Франківська та Валентина Ротарі з Бєльців (Молдова) розробили проект «Тиша» – мережу кафе, де працюватимуть глухі та слабкочуючі люди.

Студенти працювали над стартапом на міжнародному таборі з підприємництва YEP Startup Summer Camp 2018, що проходив 11-15 липня у Києві.

«Тиша» – це мережа кав’ярень, в яких персонал має порушення слуху. Активісти хочуть створити простір, де слабкочуючі та відвідувачі, які чують, зможуть поспілкуватися, повчитися або просто попити кави в тиші.

Особливістю стане інтерактивне меню, де крім текстових назв страв, будуть картинки-підказки з їх зображенням жестовою мовою, які допоможуть зробити замовлення та поспілкуватися з офіціантом.

За словами засновників, стартап виконуватиме важливу соціальну функцію: дасть можливість людям із порушеннями слуху отримати робоче місце та соціалізуватися. Частина прибутку від проекту піде на закупівлю слухових апаратів.

Наразі активісти планують відкрити такі простори на базі закладів громадського харчування у Дніпрі, Івано-Франківську та Бєльцях.

Співзасновниця проекту Валентина Ротарі працює директоркою ресторану і хоче почати реалізацію стартапу у своєму місті саме із закладу, яким керує. Обоє батьків дівчини мають порушення слуху.

Другий творець «Тиші» Євген Божевський заснував у Дніпрі школу вивчення жестової мови «Sound of Silence», де всі охочі можуть навчатися безкоштовно. Хлопець також зіткнувся з темою порушень слуху, адже його прадід був глухим.

Третя співавторка Мар’яна Корольчук нещодавно із власної ініціативи вивчила жестову мову та популяризує її серед друзів і знайомих. Вона вважає, що перед реалізацією «Тиші» доречно буде організовувати публічні дискусії та тематичні події, щоб пояснити людям цілі проекту та підготувати підґрунтя для втілення задуму в життя.

Нагадуємо, що польський студент створив мессенджер для глухих.

Фото: elonce.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість