Київський політехнічний інститут

Журналісти «Центру розслідувань України», 24 каналу, виявили, що ректор КПІ ім. І. Сікорського Михайло Згуровський не вказав у своїх деклараціях спільний із сином бізнес у Чорногорії, продаж нерухомості й один із будинків дружини у США.

Згуровський у своїй декларації за 2017 рік вказав 3 млн грн. річного прибутку, будинок на 287 м² і ділянку на Крюківщині під Києвом, дві автівки й заощадження на 1,5 млн грн.

Дружина ректора Тетяна Померанцева є громадянкою США. Вона працює в компанії «Системний аналіз та рішення».

Згідно з декларацією, Померанцева має будинок на 150 м² у Каліфорнії. Проте дружина відмовилася надавати інформацію про його вартість.

За допомогою офіційних американських реєстрів журналісти з’ясували, що ректор і його син Олександр Згуровський мали у США іншу нерухомість.

Згідно з реєстрами, 5 травня 2016 року Михайло та Олександр Згуровські продали дві сусідні земельні ділянки в окрузі Ескондідо у Каліфорнії за $500 тис.

31 травня того ж року вони продали сусідній будинок із ділянками на 300 м² за $840 тис. У декларації ректора відсутня інформація про продаж американської нерухомості.

У жовтні 2017 року син Олександр Згуровський продав у сусідньому окрузі штату Каліфорнія – Лейксайд – будинок майже на 400 м² за $659 тис.

Журналісти підрахували доходи з декларації Згуровського і зазначили, що на купівлю подібної нерухомості йому довелося б збирати понад 10 років.

Автори розслідування з’ясували, що Тетяна Померанцева з 2011 року є співвласницею будинку на 200 м² на курорті Сан-Франциско. Сайти з продажу нерухомості оцінюють його майже у півмільйона доларів. У декларації чоловіка будинку немає.

Крім того, журналісти встановили, що Михайло та Олександр Згуровські є співзасновниками та співвласниками інвестиційно-будівельної компанії Sky Development у Чорногорії. Вона займається продажем нерухомості у Балканських горах.

Згідно з інформацією сайту чорногорського Міністерства туризму, Sky Development має дев’ять дозвільних документів на реконструкцію і будівництво. У документах компанію двічі називають інвестором будівельних проектів, де забудовником виступає AG Project. Її власник Зоран Тодорович згадується в документах яг головний проектувальник компанії AG Infoplan.

Sky Development та AG Infoplan розташовані за однією адресою і в одному офісі з Почесним консульством України в Чорногорії. Сам консул Предраг Міловіч – директор і власник компанії AG Infoplanї, яка будує проекти на кошти Sky Development.

Журналісти також з’ясували, що ректор Згуровський вручав Міловічу диплом, мантію і пам’ятний знак «Почесний доктор КПІ».

На сайті Sky Development вказано український номер телефону. Представник «ЦРУ» зателефонував за цим номером і як потенційний покупець квартири домовився про зустріч у Києві. На неї разом з представником компанії прийшов і сам Олександр Згуровський, який є директором Sky Development.

Він підтвердив, що його компанія займається будівництвом, а забудовником є Міловіч, що надає «певний рівень протекції». У той же час Згуровський-молодший відмовився від офіційних коментарів.

Інформації про бізнес у Чорногорії теж немає у декларації пана Згуровського.

«Не вказання цих відомостей тягне за собою кримінальну відповідальність – до 2 років позбавлення волі. Особа займає серйозні посади, має певний доступ до держресурсу. Вона могла отримати кошти нелегально, у тому числі внаслідок вчинення якихось злочинів, потім вони відмиваються. Уже за кордоном купується нерухомість, це фактично має ознаки відмивання – кримінального правопорушення», – вважає юристка, член правління «Центру протидії корупції» Олена Щербань.

Раніше журналісти «Центру розслідувань України» опублікували розслідування про те, як верхівка КПІ перетворила Національний університет на власний бізнес.

Фото: Тетяна Кожевнікова.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість