Видобувні регіони Донецької, Луганської, Харківської, Сумської та Чернігівської областей можуть позмагатися за реалізацію енергоефективних, екологічних та соціальних проектів.

Регіональний конкурсі на кращий проект використання надходжень від рентних платежів для громад, де ведеться видобуток вуглеводнів, організувала громадська організація “НОВА Енергія” в рамках проекту “Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження” у частині надання допомоги в реалізації компоненту “Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні”, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД), передає Ресурсний центр ГУРТ.

На конкурс приймаються проектні пропозиції за наступними напрямами:

“Енергоефективність та енергозбереження”: заміна обладнання на енергозберігаюче, тепломодернізація приміщень соціальної сфери та житлових будинків, заміна систем опалення, систем освітлення приміщень та вулиць в населених пунктах, впровадження інших інноваційних енергозберігаючих технологій;

“Чисте довкілля”: будівництво та реконструкція водозабірних споруд, водопровідних та каналізаційних очисних споруд із застосуванням новітніх технологій та обладнання, зокрема в сільських населених пунктах; упорядкування зон санітарної охорони джерел питного водопостачання; упровадження установок доочищення питної води; облаштування майданчиків для збору твердих побутових відходів; покращення стану атмосферного повітря; здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації на території громади);

“Добробут громад”: благоустрій територій громад; облаштування сенсорних кімнат, приміщень для психологічної реабілітації дітей-інвалідів та їх батьків, центрів громадських ініціатив, гармонійного розвитку та комунікації, соціальної адаптації людей похилого віку, дітей, молоді, майстерень для відновлення народних традицій.

Для участі у змаганні представникам громадськості та органам місцевого самоврядування з видобувних регіонів необхідно підготувати проект використання надходжень від рентних платежів у 2018 році, заповнити бланк заявки (Додаток 1) та надіслати у електронному вигляді на електронну адресу громадської організації: energiya.nova@gmail.com або друковану версію на поштову адресу: 61166, Україна, м. Харків, вул. Бакуліна, 11, оф. 4-53.

Заявки можна подати до 30 вересня 2017 року включно.

15 найкращих проектів будуть опубліковані у Збірнику “Кращі ідеї та актуальні потреби розвитку видобувних регіонів” та поширені серед керівництва обласних рад, видобувних компаній, донорських організацій, у мережі Інтернет і ЗМІ та рекомендовані до впровадження наступного календарного року.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість