pinchukart3

Репортаж з відкриття виставки номінантів на Премію PinchukArtCentre 2018

З 24 лютого в київському PinchukArtCentre проходить виставка робіт номінантів на цьогорічну премію. Змагання для молодих художників віком до 35 років проводять вп’яте, конкурсанти щорічно створюють нові роботи спеціально для проекту. Ми завітали на урочисте відкриття, поспілкувався з молодими митцями й дізналися, чим ті здивують київського глядача.

Двадцять найкращих

Цього року організатори отримали близько 650 заявок від конкурсантів, з яких і склали шорт-лист на 20 робіт. Серед обраних творів є як прості й зрозумілі зображення, так і заплутані концептуальні інсталяції, над якими доведеться поламати голову. Молоді художники не були обмежені в тематиці, тому тут можна натрапити на праці, пов’язані з історичним минулим нашої країни, хуліганським угрупованням правого напряму чи побудовою утопій майбутнього.

pinchukart1Виставка номінантів починається на другому поверсі. Перше, що впадає в очі, – завішаний шубами вхід до експозиції Аліни Клейтман «Спроси у мамы». Ще з порогу хутряного коридору можна побачити жінку з нанізмом (захворювання, що спричиняє затримку зросту, за якої максимальне зростання для чоловіків становить 130 см, для жінок – 120 см. За деяких форм зріст може досягати 150 см – прим. ред.), яка голить п’ятку під чийсь істеричний сміх, а пройшовши далі, потрапити у величезну ніздрю, де на розставлених усюди екранах шмигають носи. Роботи художниці демонструють, якою маленькою та непотрібною може відчувати себе людина, коли живе в тісному просторі.

Не менш оригінальною, але не такою ексцентричною, є робота молодих митців з Харкова Даниїла Ревковського та Андрія Рачинського, які дослідили аварію трамвая в Кам’янському, унаслідок якої в 1996 році загинуло 34 людини. Крім того, вони підготували серію фотографій про водійку Валентину та її подруг: «Це була наймасштабніша трагедія за всю історію цього виду транспорту. Спершу нам було цікаво, чому водіями трамваїв найчастіше стають саме жінки, потім ми почали заглиблюватися та побачили, що там жахливі умови праці, низька оплата… Відштовхуючись від цього, ми вирішили розказати цю історію саме так», – розповідає Даниїл Ревковський.

pinchukartКатерина Єрмолаєва, відома своїми перевтіленнями, цього разу знову приміряла на себе 9 нових образів: від тендітної дівчини до диванного прихильника Брюса Лі. Робота «Я, ще раз я і я сама» присвячена пошукам альтер его й тим багатьом особистостям, які поєднуються в кожній людині.

Загалом до списку 20 номінантів увійшли: Михайло Алексеєнко, Юліана Голуб, Катерина Єрмолаєва, Анна Звягінцева, Тарас Каменной, Микола Карабінович, Аліна Клейтман, Віталій Кохан, Юлія Кривич, Саша Курмаз, Ларіон Лозовий, Роман Михайлов, Олег Перковський, Сергій Радкевич, Євген Самборський, Іван Світличний, Дмитро Старусєв, Павло Хайло, Ярема Малащук і Роман Хімей, Даниїл Ревковський та Андрій Рачинський. Серед форматів представлених робіт можна знайти фото, відео, скульптуру, перфоманс і навіть комп’ютерну гру.

Реклама

Що отримає переможець?

Церемонія нагородження відбудеться в квітні, а до того кожен відвідувач арт-центру може обрати свого фаворита, проголосувавши на рецепції. Міжнародне журі визначить, хто отримає головну премію в обсязі 250 000 гривень, і двох володарів спеціальних премій (по 60 000 гривень кожна). Крім того, найкращого художника цього року занесуть до шорт-листа Future Generation Art Prize 2019, а переможець голосування глядачів одержить 25 000 гривень.

pinchukart2

Художники минулих епох часто прагнули досягнути краси, ідеалу й точності, проте сьогодні завдяки технічним досягненням гарну картинку може зробити кожен. Сучасне мистецтво керується іншими мотивами й намагається донести до нас певну ідею за допомогою форм, звуків і кольорів, які впливають на нашу свідомість і змінюють її. Виставка триватиме до 13 травня, тож приходьте подивитися на роботи молодих українських художників: там дійсно є чим посмакувати.

Фото: PinchukArtCentre © 2018 / Максим Білоусов.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість