Наприкінці лютого завершилась навчальна програма для представників запорізьких громад – це перша частина проекту «Зміцнення демократичного врядування», що реалізується молодіжною громадською організацією «СТЕП». В її рамках понад 50 представників 11 ОТГ побували на тренінгах у Запоріжжі. Серед них – і представники Приморської громади.

 

Навчання складалось з двох послідовних тренінгових курсів. У листопаді та грудні представники місцевого самоврядування дізнавались про перспективи співпраці з організаціями громадянського суспільства, визначали конкурентні переваги громад, дізнавались про дієві моделі бюджету участі. А в січні за підсумками конкурсу було сформовано нову групу учасників – з активних мешканців, які бажають сприяти змінам у своїх містах і селах та хочуть створити громадські організації. Для них експерти проекту Надія Кузьмичова та Віталій Лисенко провели тренінги з лідерства та командоутворення, написання проектів і пошуку джерел їх фінансування. А київська тренерка, експертка Центру політичних студій та аналітики «Ейдос» Гюнель Бабакішієва провела інтерактивну лекцію, присвячену сучасним інструментам громадської участі.

Активну участь у тренінгах для активістів взяли й приморці. Це представниця ГО «Приморськ 24/7» Наталія Зюзіна та провідна спеціалістка відділу ЖКГ Приморської міської ради Ірина Гайдуковська.

Підсумком успішного завершення тренінгів стануть мікро-проекти для громад, розроблені активістами в співпраці з представниками органів місцевого самоврядування. Підготовка їх триватиме протягом березня за консультаційної підтримки експертів проекту. Найкращі проектні пропозиції отримають фінансування від фонду National Endowment for Democracy (NED) та будуть реалізовані в громадах навесні та влітку.

Запрошуємо стежити за новинами проекту «Зміцнення демократичного врядування» на його сторінці в фейсбуці: https://www.facebook.com/hromada.zp/