Під час робочої поїздки до Приморського району голова облдержадміністрації Костянтин Бриль відвідав заклади медичної реабілітації, розташовані в курортній зоні м. Приморськ.

Перш за все очільник регіону перевірив стан облаштування Центрального військового санаторію «Приморський». На сьогодні  це буде єдиний санаторно-курортний заклад Міністерства оборони України на березі моря, що спеціалізуватиметься на лікуванні захворювань органів дихання, периферичної нервової системи, органів опори та руху. Планується, що вже з 2018 року заклад перейде на цілорічний режим функціонування. Держзамовлення Міноборони  складатиме до 70% ліжко/місць санаторію, решта 30% – для вільного розміщення жителів Запорізької та інших областей України. Відкриття закладу забезпечить постійне місце роботи спочатку 116 жителям міста та району, а в перспективі – до 400 працівників.

Як зазначив Костянтин Бриль, наразі військові просять включити цей об’єкт до переліку  установ, які отримують шефську допомогу  згідно з Указом Президента України Петра Порошенка.

– Цей санаторій, що був врятований від рейдерів, нині передано у власність Міністерства оборони України. Це те, що нам потрібно. Саме таких реабілітаційних центрів для учасників бойових дій не вистачає для запоріжців та захисників. Вважаю, цей заклад має працювати не сезонно, а весь рік. Для цього потрібно провести оперативне юридично-господарське оформлення ЦВС «Приморський». Насамперед це стосується землі, передачі рухомого майна. А також енергопостачання, яке ми плануємо виконати силами обласної влади. Всі інші технічні питання залишаться за Міноборони. Тож потрібно зрушити питання з місця якомога швидше, адже вже з першого травня тут планується оздоровлення близько 200 людей, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.