Поблизу селища Муровані Курилівці, що на Вінниччині, не працює сміттєсортувальна лінія, яку відкрили минулого літа.

Наразі об’єкт, який здатен переробляти понад 18 000 куб. м твердих побутових відходів щороку і вирішити екологічні проблеми району та прилеглих до нього населених пунктів, простоює, передає 33 канал

Практику урочистих відкриттів того, що не працює необхідно припинити, наголошує депутат Андрій Вигонюк, який особисто побував на сміттєсортувальній станції.

«Об’єкт, у який було вкладено 7,5 млн гривень з обласного бюджету, не функціонує! – каже він. – Жодного працівника на робочому місці немає, хоча заробітна плата виплачується, є тільки один сторож – обладнання простоює, а полігон для вивезення органіки взагалі порожній».

Це підтверджує і заступник голови райдержадміністрації і селищний голова Галина Цибульська. Голова райдержадміністрації Сергій Ладан взагалі на роботу не приїжджає, живе у Вінниці, на роботі з’являється у понеділок, а потім його впіймати неможливо.

У Мурованих Курилівцях повинні були встановити баки для сортування сміття, але так цього і не зробили. За словами місцевих жителів, відходи збирає машина і вивозить на нелегальне звалище – в урочище Бучина.

Як припустив директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, сміттєсортувальна станція не працює, тому що не в повному обсязі завантажується.

«Станція буде працювати, – зазначив він. – Департаментом житлово-комунального господарства неодноразово піднімалося питання щодо погодження регіональної програми поводження з відходами, тому не зрозуміло, чому сміття звозиться не на офіційний полігон, а викидається у несанкціонованому місці…».

За даними Мінекології, Мінрегіонбуду і екологів, площа всіх сміттєзвалищ України становить понад 10 тис. га, а об’єм сміття – близько 1,2 кубічних км. В нашій країні захоронюють майже всі відходи, а саме 94,4%, 2,7% – спалюють, а 3,09% – переробляють. Вивозять сміття на п’ять тисяч легальних полігонів, ще 27 тисяч сміттєвих звалищ стихійно щороку з’являється по всіх областях. 

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість