friends

Результати третього сезону Unіversity Challenge

University Challenge – програма, що залучає студентів до позитивних змін у різних сферах життя університетів. За місяць інтенсивних тренінгів навіть ті, хто раніше не мав ніякого стосунку до такої діяльності, створюють корисні й життєздатні проекти. Цього разу виклик приймали студенти ОНЕУ, ОДАБА, Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Ушинського (ПДПУ) та ОНАХТ.

Наприкінці попереднього сезону університети-учасники кинули виклик чотирьом наступним вишам. На кожен навчальний заклад призначили координатора: Сергій Кришталь, Руслан Зубко, Тимур Абдулін та Маргарита Ведернікова відповідали за ОНЕУ, ПДПУ, ОНАХТ і ОДАБА відповідно. Координатори домовилися з адміністрацією, сформували команди, допомогли визначитися з ідеєю проекту – і почалося. Студенти й викладачі працювали спільно, що сприяло покращенню стосунків між ними.

Команди створювали проекти впродовж одного місяця. Учасникам допомагали спеціалісти, які щосуботи проводили лекції з корисних для менеджменту тем: комунікація з «клієнтами» й спонсорами, пошук ресурсів, покращення навичок презентації власного продукту тощо. Фінальна презентація та нагородження переможців відбулися 11 квітня на фінальному пітчингу в Impact Hub Odessa.

Проекти-учасники

YouTube-канал FastFood Academy

Студентська альтернатива нудним офіційним медіа-ресурсам університету. Команда з ОНАХТ створила YouTube-канал, завдяки якому можна дізнатися про заходи, перейняти практичні знання від випускників незвичних спеціальностей і навіть знайти роботу.

Автори каналу створюють репортажі, знімають інтерв’ю й запрошують навчатися до свого університету. Поки що на каналі лише кілька випусків, але учасники команди запевняють, що це лише початок.

team

STSL

Студенти можуть розповісти одне одному значно більше, ніж інформацію щодо перенесення першої пари й дати майбутніх іспитів. От тільки платформи для студентських лекцій і досі не дуже-то поширені.

Команда університету ОНЕУ створила проект Student Tells Students Listen, де студенти можуть стати спікерами, тренерами й ораторами, не покидаючи стін альма-матер. У рамках STSL вже пройшли перші лекції, теми обирають корисні, наприклад, про першу медичну допомогу.

Смарагдове місто

Жити в місті – не означає знати його історію та найцікавіші місця. Студенти з ПДПУ вирішили познайомити своїх колег із чудовою Одесою, для цього організовують спільні прогулянки й запрошують на них команди з інших проектів.

Голос ОНЕУ

Після блокування «ВКонтакті» інформаційне поле більшості університетів виявилося роздробленим: групи й курси почали створювати невеличкі чати в «Телеграмі» й «Фейсбуку». У деяких закладах вищої освіти цю проблему вирішили швидко, інші виші ще в процесі, але складно переоцінити роль якісних університетських каналів.

Команда з ОНЕУ саме створює такий – маленьке медіа, що об’єднає студентів, викладачів, адміністрацію та випускників університету. «Голос ОНЕУ» – телеграм-канал, яким уже активно користуються. Автори відчувають попит на інформацію про освіту й івенти, тому далі активно працюють.

workspace 4

Speaking Club Cactus

Учасники не просто слухають про граматику чи роблять кволі спроби говорити на тему «Моє місто»: на кожній зустрічі присутній спікер, який інколи навіть не розуміє української чи російської. Саме цей запрошений гість обирає тематику: стажування, знайомство з іншими культурами, можливості навчання за обміном тощо.

Екоскарбничка ОДАБА

Дописуючи черговий реферат, ти робиш внесок не тільки в майбутню оцінку, а й у забруднення зовнішнього середовища. Університети стають сховищами макулатури, з кожним роком ситуація дедалі гіршає, тому команда проекту «Екоскарбничка» стала на шлях вирішення проблеми: студенти започаткували практику сортування сміття в ОДАБА і його подальшої переробки на відповідних фабриках.

Аудиторія, яку звільнили від «завалів», зовсім скоро перетвориться на вільний простір, студенти очікують на прибуття нових контейнерів для сортування і закликають інші виші теж робити наш світ чистішим, а також запускають виробництво екоблокнотів.

Теорія великого запитання

Викладачі приходять на семінари й лекції, приймають у нас іспити й заліки, але ми зовсім не знаємо їх як людей. А за кожним ховається історія та особистість, із якою тобі, можливо, було б цікаво спілкуватися поза навчанням. Саме цю гіпотезу вирішила перевірити команда проекту «Теорія великого запитання» з ПДПУ.

Викладачі та їхні підопічні збираються й обговорюють мистецтво, філософію, економіку, науку й спорт, виявилося, що їм дійсно цікаво разом. Одна із зустрічей настільки надихнула студентів, що навіть непричетні до проекту почали організовувати власні заходи, наприклад, літературний вечір.

workspace (1)

Університетський календар «Агрегатор подій»

Якщо ти часто пропускаєш цікаві івенти у своєму університеті, радимо звернути увагу на цей проект і, можливо, навіть перейняти досвід. Команда з ОНЕУ створила телеграм-бота, який допомагає знайти потрібну подію. Користувачам месенджера достатньо обрати категорію, що їх цікавить, і бот запропонує їм актуальні заходи на найближчий час. Також є окрема кнопка, щоб додати свою подію.

Автори проекту кажуть, що ботом регулярно користуються більш ніж тисяча студентів, а в планах – додати розклад і вийти на інші міста України.

Соціокультурна адаптація молоді

Тепер у кожному великому українському університеті є студенти-іноземці. Часто вони збираються групками й ні з ким не спілкуються, тож тобі доводиться гадати, що це за люди, а їм – почуватися чужими.

Студенти ПДПУ вирішили виправити цю ситуацію і разом з викладачами провели соціологічне дослідження та психологічні тести, аби дізнатися, що саме заважає студентам-іноземцям почуватися комфортно, а потім почали діяти, щоб виправити ситуацію. У рамках проекту представники різних національностей об’єдналися, щоб вивчати українську культуру, побут, традиції та ділитися власними. Перед фінальним пітчингом команда проекту провела контрольні тести, що показали покращення морального стану іноземних студентів, тож програма буде діяти й надалі.

Психолого-освітня майстерня «Скріпка»

Один з найкращих трендів, що є тепер в університетах, – створення вільних просторів та коворкінгів. Студенти ПДПУ домовилися з адміністрацією про аудиторію, розробили концепцію її ремонту з дизайнерами та втілили задум у життя – і це все за один місяць.

У приміщенні вже провели лекції та майстер-класи на тему психології, простір використовують для тренінгів, що допомагають розвиватися і сприяють комфортнішому спілкуванню між студентами й викладачами.

workspace2

Реклама

Команди-переможці

Призерів визначали за двома оцінками: балами суддів та голосуванням на сайті. Третє місце посіла програма з культурної адаптації для іноземних студентів, другими стали STSL, перше місце здобули представники проекту «Скріпка».

За словами учасниці проекту Таші Коваль, переможці планують збільшити команду й відкрити на базі вільного простору кіноклуб. Дівчина додає, що сподівалася на такий підсумок: команда три з половиною тижні ледь не цілодобово працювала над пошуком фінансів та матеріалів. Крім того, студенти власноруч робили ремонт, тож вклад у перемогу дійсно вагомий.

Координатори проектів в університетах результатами теж задоволені. Першокурсник ОНЕУ Сергій Кришталь, який опікувався відразу чотирма проектами, розповів, що його команди були дуже різними: дехто вже працював раніше над іншими проектами, хтось тільки на University Challenge познайомився, а в одній з робочих груп були аж 2 викладачі, з їхньої ж ініціативи. Сергій переконаний: до проектів долучалися лише ті викладачі, які готові були до змін у собі, і тільки такі можуть змінювати університет. «Найбільше мене радує, що після програми люди, які були незнайомі раніше, підходять одне до одного в коридорі університету й вітаються. Вони далі спілкуються, дружать. Таке об’єднання – саме те, що робить мене щасливим», – каже хлопець.

Організатори планують запускати University Challenge і в інших регіонах, тож не змарнуй шанс, якщо твоєму університету кинуть виклик. Поки інформаційний простір навколо насичений словами «лідерство», «проактивність» і «проектний менеджмент», тобі може здаватися, що це просто інфошум, але за кожним івентом, за кожною перемогою стоять ті, кому не байдуже. Наприклад, спільнота випускників University Challenge, яка робить класичні університети сучаснішими й комфортнішими.

Це може навіть стати ще однією причиною любити Одесу, а любов – це завжди зміни на краще.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість