Сьогодні, 5 грудня, весь світ відзначає Міжнародний день волонтера. З недавніх пір це свято важливе для багатьох-багатьох українців, які віддають і одержують допомогу безоплатно.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=PvmlAqRiZlM[/embedyt]
Прийнято вважати, що волонтерський рух зародився в 1920-х роках, відразу після Першої світової війни. Тоді тисячі молодих людей взялися відновлювати зруйновані господарства і міста. А коли життя повернулася в нормальне русло, виявилося, що навколо повно нещасних, яким потрібна допомога.
Безумовно, в Україні також були люди, які за власною ініціативою і не сподіваючись на подяку за свою працю підтримували літніх людей, допомагали сиротам та інвалідам, боролися за права тварин і захищали навколишнє середовище від суспільства споживачів.
Однак таких людей були одиниці. Всі радикально змінилося після Революції гідності. Тепер чи не кожен третій українець причетний до волонтерського руху. Волонтери допомагають облаштуватися на нових місцях вимушеним переселенцям, займаються оснащенням армії і підтримкою родин, які втратили когось у війні на Донбасі, активно беруть участь у реформації органів влади.