pexels-photo-590493

Зміни в ЗНО з англійської, тести для людей з інвалідністю та додаткова сесія.

Український центр оцінювання якості освіти завершив обробку реєстраційних документів і представив останні новини щодо ЗНО-2018 на прес-конференції в інформаційному агентстві «Укрінформ»: як змінять проведення іспитів, хто може потрапити на додаткову сесію і які предмети найпопулярніші серед абітурієнтів.
Особливості ЗНО у 2018 році

Тестування проведуть у дві сесії: основну та додаткову. Реєстрація на основну сесію вже завершена, охочі здати ЗНО під час додаткової сесії мають зареєструватися з 3 по 21 травня. Таке правоотримають учасники АТО, особи, що проживають на тимчасово окупованих територіях, засуджені чи взяті під варту, а також ті, хто повинен складати ДПА у формі ЗНО, але не зміг зареєструватися через поважні причини.

Друга особливість стосується саме ЗНО як форми ДПА – цьогоріч випускники коледжів і професійних училищ для підтвердження сертифікату про отримання середньої освіти повинні скласти ЗНО з української мови та літератури. Наступного року випускники будуть складати ЗНО ще й з історії України або математики на вибір, а ще за рік атестація у форматі ЗНО проходитиме за трьома предметами.

Остання зміна стосується іноземної мови – цього року до тесту додали ще й аудіювання. На пробних тестуваннях були певні проблеми з якістю звуку, але представники УЦОЯО запевнили, що на основній і додатковій сесіях їх не виникне, адже пробні тести розроблялиспівробітники регіональних центрів, а на самому ЗНО буде представлена версія головного українського центру. Представники УЦОЯО радять переглянути демонстраційне тестування з іноземної мови на сайті, щоб у день складання ЗНО новий формат не викликав складнощів.

workspace

Що каже статистика?

Цьогорічне ЗНО складатимуть з 11 предметів. Для проходження тестування в основну сесію зареєструвалися 335 843 особи, з них випускників шкіл – 185 508, решта – студенти професійно-технічних закладів і випускники ВНЗ попередніх років. Наймолодшому зареєстрованому – 15 років, а найстаршим на тестуванні буде 69-річний учасник. Найбільше зареєстрованих у місті Київ, Дніпропетровській і Львівській областях.

Цього року випускників школи менше, ніж попередньог – ЗНО для студентів ПТЗ стало обов’язковим, тож кількість зареєстрованих значно збільшилася. Зокрема – на українську мову та літературу. Проте такого ажіотажу щодо інших предметів немає –більшість випускників ПТЗ вищу освіту здобувати не планують. Частково збільшилася кількість охочих скласти ЗНО з англійської мови, географії та математики – це пов’язано з вимогами університетів.

Учасники ЗНО можуть обрати мову тестування, серед запропонованих – українська, російська, польська, угорська, румунська, молдовська і кримсько-татарська. Українську мову обрали 95,8% зареєстрованих, російську – 4% (найбільше у Донецькій, Луганській, Запорізькій областях), угорська й румунська поширені в Закарпатській і Чернівецькій областях, а от кримсько-татарську цього року для проходження тестування не обрав узагалі ніхто.

books-bookstore-book-reading-159711

Умови проведення

До мережі пунктів проведення тестування входить 3803 локації, що рівномірно розташовані по всій країні. Цього року створять спеціальні умови для людей з інвалідністю – наприклад, примірники тестів для 10 осіб були надруковані шрифтом Брайля, на деяких пунктах аудиторії розташовані на першому поверсі, є медичний контроль, дозволений супровід перекладачів жестової мови, використання слухового апарата. Надалі в УЦОЯО планують продовжити адаптацію тестів для людей з різними освітніми потребами.

Інформація про правила проведення ЗНО є в особистому кабінеті кожного користувача УЦОЯО, доступ до якого надається за номером і пін-кодом сертифікату учасника ЗНО. Його надсилають рекомендованим листом «Укрпошти». Ті, хто не отримав сертифікат, мають право забрати його до моменту закінчення тестування – усі сертифікати, що не знайшли своїх адресатів, зберігаються в УЦОЯО.

Про умови проведення ЗНО для вступників на магістратуру буде оголошено за тиждень.

Всю інформацію щодо проведення ЗНО та ДПА шукай тут.

Нагадаємо, що УЦОЯО визначило графік проведення додаткової сесії ЗНО.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість