film

Якісна картинка, запозичення з «Кавказької полонянки» та інші деталі нового анімаційного фільму

7 березня відбулася прем’єра мультфільму «Викрадена принцеса», створеного в Україні за мотивами казки-поеми Олександра Пушкіна «Руслан і Людмила». Від оригінального твору анімаційна картина перейняла лише імена персонажів і деякі особливості їхніх характерів, однак спільні риси таки проглядаються.

Чаклун Чорномор раз на сторіччя викрадає закохану принцесу, поповнюючи власні сили коштом її кохання. Однією з таких принцес має стати головна героїня – Міла, донька київського князя Володимира, дівчина з характером: не хоче виходити заміж з розрахунку й постійно шукає свободи. На забаганку долі десь у закутках Троєщини вона натрапляє на простого вуличного актора Руслана і знаходить у ньому споріднену душу. Ідилії заважає злий маг, який має плани на почуття Міли й не дає закоханим насолоджуватися щастям, – на цьому й тримається напруга.

Сюжет «Викраденої принцеси» по-хорошому простий і без викрутасів, з властивою казкам крихтою наївності. Сценаристи застосували безпрограшну формулу: до однієї принцеси додали одного простого хлопця, одного поганця, велике кохання й обставини непереборної сили. А для закріплення матеріалу – ще й щасливий фінал до пари офіційному хештегу #ЛюбовСильнішаЗаМагію.

film2Персонажі поеми Рогдай, Фарлаф і Ратмир у мультфільмі є братами і, на відміну від оригіналу, діють спільно й нагадують відомих радянських кіногероїв Боягуза, Бовдура і Бувалого. Остаточні сумніви щодо надуманості спостереження розвіялися ближче до фіналу: сценаристи запозичили культовий епізод із «Кавказької полонянки», у якому комедійна трійця намагається перегородити дорогу. Вчений Кіт урозріз усталеному в моїй голові образу виявився педантичним і стильним руденьким котиком з душею Халка, який віддає перевагу домашньому халату й не носить окулярів. Котоінтелектуала краще не сердити: домашній улюбленець із складним характером майстерно володіє рукопашним боєм.

Друг Руслана Нестор трохи хвалькуватий і боягузливий, але все ж припав до душі глядачам: можливо, цьому допомогла харизма Сергія Притули, який озвучив персонажа. Крім Притули, ролі у «Викраденій принцесі» отримали солісти гурту «Время и Стекло» Надя Дорофєєва та Олексій Завгородній, музиканти Олег «Фагот» Михайлюта і Дмитро Монатик, телеведучі Юрій Горбунов і Маша Єфросініна. Знайшлися ролі й для голосів Олександра Усика і Василя Вірастюка – боксер та стронгмен озвучили розбійників з Троєщини.

Мультфільм я дивилася з побоюванням, незважаючи на те, що підтримую українське кіно. Іноді прогинався сценарій, діалоги місцями здавалися затягнутими й неприродними, а увага глядачів часом губилася. Однак зал щиро посміювався над дотепними жартами. Хоч мультфільм точно не найкращий із тих, що я бачила, він виглядає гідно і сподобається не лише дітям.

Графіку та анімацію реалізовано якісно, картинка приємна: зовнішність персонажів злегка нагадує діснеївські ідеали. Щоправда, в очі впало те, що навіть в українських мультфільмах «актори» трохи перегравали. Як на мене, то рухи героїв не завжди були органічними, але ж ми можемо пробачити ці дрібні недоліки й порадіти за якісний продукт української кіноіндустрії?

film3На щастя, культурний вакуум, викликаний обмеженням на недорогий російський контент, заповнюється українським продуктом. Варто пам’ятати, що це перші серйозні кроки українського кіновиробництва до конкурентного ринку, тож не варто вдаватися до надто критичних порівнянь з успішними формулами конвеєрного Голлівуду. Так само, як не варто порівнювати півторарічну дитину зі спортсменом-марафонцем у здатності бігати.

Український дубляж – це завжди насолода. Однак ще приємніше розуміти всі жарти, усвідомлюючи, що вони оригінальні, що потрапили до нас прямо з-під пера сценариста, без другорядної обробки перекладачів. Радісно чути живу й сучасну українську мову, якісні саунд-треки і знати, що вітчизняний кінематограф здійснює дебютні, але впевнені кроки до цілковитого професіоналізму. Про це свідчить принаймні той факт, що картину вже продано в прокат 30 країнам світу.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.