Суботу, 9 червня, Приморська центральна площа була заповнена вином і радістю, адже проходив новий фестиваль – “Чарівна лоза Примор’я”.

Прийшов я десь о 17:00, в розпал свята. Йшла торгівля, гуляли люди, але їх було не багато. Вирішив пройтися по виноробам на площі, які представляли різні куточки Запорізької області. Всі в красивих, фіолетових фартухах з логотипом фестивалю, шкода, що не продавалися такі для відвідувачів. Не одразу, щоправда, я зрозумів що знаходиться за дерев’яним заборчиком, але коли придбав сувенірну чарочку, мені пояснили, що там можна віддати голос за приз глядацьких симпатій. Побачив чергу на дегустацію в тій зоні і передумав. Колориту додавали дерев’яні бочки і великі пляшки на столах виноробів, дехто навіть роздавав буклети про власну продукцію. Перепробував різні вина майстрів, деякі так сподобалися, що придбав пару пляшок додому. Спробував смачні сири, кухню. Цікавими були й вироби майстрів народної творчості. Але особисто мені не вистачало більше зон з їжею.

Новий формат, новий захід, нові люди та щось все ж таки було недостатнім відчуття свята….

На мою думку, це відчуття мала надати культурна програма, але на жаль, цього не відбулося. Я навіть не дивився в бік сцени, хіба що інколи, дивився, коли чув великі колективи, але здебільшого зовсім не звертав увагу. На сцені з’явився якийсь театр мініатюр, починали цікаво, зі сценок, діалогів, але коли пішли співати “Шльопали шльопки” або щось із шансону у вишиванках, враження погіршилось.

Далі була церемонія нагородження, мені здається це добре, що здебільшого переможцями стали мешканці з інших населених пунктів. Поїхати в інше місто і привезти перемогу – це круто.

Але радість була не довгою….Остаточно зникло відчуття свята, коли на сцену вийшли дідусі з гурту “Крила”, шлягери 70-80, під фонограму – це круто! Питання, щоправда, невже ми не заслуговуємо на щось дійсно нове? Ми сплачуємо податки, працюємо, а отримуємо печаль на сцені, ретро-шлягери….коли вже ми закінчимо їх співати? Чи це пісні з розділу “навіки”? На них виріс я, мої батьки, але я не хочу, щоб мої діти жили з цим. Що ж ми носимо одну рубашку вже третє покоління?!?

Та вирішив, що все ж дочекаюся ще гурту з Харкова, вже був просто спортивний інтерес. На заклики ведучої “Зовите друзей!”, ніхто майже не зреагував, скажу чесно, я сам не поліз за телефоном. Люди пачками уходили, одні почали під час того, як збиралися винороби, інші під час того як почали складати палатки. Для багатьох було зрозуміло – свято завершено.

Я й сам думав, що після “крил” вже нічого й не взлетить, але помилився! Свято, разом з гуртом “Яри”, як раз таки тіки й взлетіло! Дивився здалеку, побачив як артисти згуртовували людей до народних танців, і люди йшли. Всі хто був в цей момент ще на площі, включилися до танців. Українські пісні, танці, запалювали людей. Навіть прадід якийсь вийшов на сцену, зауважив, що в Полтаві, на байкфесті, танцювали під такі самі пісні. Танцювали, стрибали і навіть наприкінці кричали “На біс!”. Виступ живого гурту – це завжди приємно, відчуваєш якусь енергетику від тих інструментів і багатоголосся.

Це було класне завершення програми, шкода, що ніхто не вийшов закрити програму, подякувати за виступ гурту. Шкода, що було мало людей, але це все через те, що ми вже не очікуємо побачити щось нове на міському святі. Візьміть останні міські свята: одні й ті самі тематичні локації, майже однакові композиції на сцені, змінюється лише назва і слова вітання від влади.

Всіх підгоняли трактори, які збирали лавочки….відчуття свята, яке починалося з вина і було яскравим, зникло разом з крилами, повернулося на “Ярах” (до речі, так і не зрозумів назва йде від чого) і знов зникло, разом з тракторами…

Вдячний всім, хто долучився до створення цього фестивалю, ви великі молодці, адже змогли зробити щось дійсно нове. Є над чим працювати надалі, думаю, ви самі для себе відмітили проблемні місця. Бажаю вам успіху і розвитку фестивалю!

P.S.: коли там наступний? Бо дві пляшки вина – то замало ;)