В Одесі команда ентузіастів запустила безкоштовний онлайн-сервіс Odessasolar для оцінки ефективності встановлення домашніх сонячних електростанцій.

Калькулятор дозволяє власникам котеджів та мешканцям багатоквартирних будинків розрахувати вартість устаткування, потенціал виробництва електроенергії та термін окупності СЕС завдяки підключенню до «зеленого» тарифа, передає Аin.ua

Наразі онлайн-сервіс працює тільки в Одесі, географічне положення якої дає можливість отримувати енергію сонця і перетворювати її в електрику з досить високою ефективністю.

Щоб скористатися Odessasolar, необхідно вибрати споруду на карті, визначити тип будинку, після чого, виходячи зі співвідношення площі даху будівлі і корисних коефіцієнтів, програма розрахує усі параметри, починаючи від необхідних інвестицій і закінчуючи термінами їх повернення.

Як зазначають розробники проекту, обчислення ґрунтуються на коефіцієнті сонячної інсоляції, ККД сонячних панелей, встановленому «зеленому тарифі» для фізичних і юридичних осіб та процентній ставці кредитування і виводяться за рік.

Алгоритм розрахунку враховує наступні параметри:

– вартість обладнання на один метр квадратний,

– загальну корисну площу,

– кількість генерованої енергії з квадратного метра, згідно коефіцієнту сонячної інсоляції,

– продуктивність в рік (кВт-год) від обраної площі,

– термін окупності (років),

– дохід/економію,

– економію CO2 (у порівнянні з середнім об’ємом викидів CO2 при виробництві 1 кВт-год електроенергії, тепловою електростанцією),

– процентну ставку кредитування (у разі наявності).

Як зазначає розробник Odessasolar Михайло Панченко, враховані параметри дозволяють отримувати максимальну точність розрахунку, однак кінцеві результати все ж є усередненими і дають загальне уявлення про потенціал генерування електроенергії з енергії сонця в приватному секторі. «Питання розвитку альтернативних джерел енергії сьогодні стає гостро актуальним, – наголошує фахівець. – При цьому рівень обізнаності та зацікавленості серед населення залишається вкрай низьким».

Сьогодні команда ентузіастів, яку у 2012 році об’єднав інтерес до ідеї digital city – однодумці реалізували невеликий проект з розміщення QR-кодів на історичних пам’ятках Одеси, вирішила запустити Odessasolar у беті.

«Бета-тестування триватиме близько трьох місяців, – наголошують розробники. – Цей період дозволить оцінити потенціал залучення, отримати відгуки і зауваження фахівців, щоб внести при необхідності зміни в алгоритми розрахунку».

Ідея створення сервісу оцінки потенціалу сонячних панелей виникла ще у 2013 році, коли актуалізувалося питання «зеленого тарифу», згадує Михайло Панченко. «Хлопці з Evolution studio допомогли реалізувати ідею технічно, некомерційний проект був розрахований на приватні домоволодіння і ОСББ, – розповідає він. – Однак проект, який технічно був повністю готовий вже у 2015 році, законсервували через нестабільну ситуацію в країні і відсутність політичної волі навести порядок у сфері».

З часом розробники планують запустити аналогічний калькулятор для Дніпра, Львова, а також Києва. «Ми зацікавлені у залученні партнерів із галузі альтернативної енергетики або фінансового сектора, який розвиває кредитні продукти у цій сфері, – наголошує Михайло Панченко. – Разом ми б змогли охопити й інші міста».

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість