annifrank

Науковці змогли прочитати записи на останніх нерозшифрованих сторінках щоденника 13-річної єврейської дівчинки Анни Франк – свідка Голокосту та жертви концтабору Берген-Бельзен.

Зміст тексту, що був написаний на цих сторінках, було неможливо дізнатись без спеціального аналізу – дівчинка заклеїла їх спеціальним клейким папером. Та під час нової перевірки, що почалась у 2016, працівникам дому-музею Анни Франк вдалось успішно застосувати нову технологію дешифрування. Вони підсвітили сторінки, сфотографували їх та застосували комп’ютерний аналіз. У результаті клопіткої роботи, експерти відновили втрачений текст – у ньому Анна роздумувала про секс та проституцію, а також переказувала почуті анекдоти. Дата написання – 28 вересня 1942 року.

Анна Франк почала вести щоденник 12 червня 1942 року в день свого 13-річчя, коли її сім’я ховалась від нацистів у сховищі в Амстердамі. Через два роки їх знайшли та відправили у концтабір Вестерборк, а потім – в Освенцим. Восени 1944 Анну та її старшу сестру Марго перевели концтабору Берген-Бельзен, де вони загинули. Батько дівчинки знайшов щоденник та опублікував його у 1974. Книга стала бестселером та була переведена 60 мовами. Тепер вона вважається одним із найбільш проникливих спостережень за Голокостом очима єврейської дитини.

Детальніше про записи можна дізнатись за посиланням.

Нагадуємо, письменник отримав трійку за есе для сина.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість