Власники електромобілів можуть заробляти до 1530 доларів на рік просто віддаючи зайву накопичену акумуляторами енергію назад в мережу. Такі результати дослідження, проведеного в Данії, нещодавно оприлюднили Nissan Motor Co. та енергокомпанія Enel SpA.

Як повідомляє Bloomberg, електромобілі можуть не лише допомогти збалансувати попит і пропозицію в енергомережі, а й забезпечити реальний дохід своїм власникам.

Технологія, що зв’язує транспортні засоби з енергомережею, є ще одним додатковим ресурсом для операторів енергомереж, які вже намагаються інтегрувати сонячну і вітрову енергії в свою систему розподілу. У міру поширення електрокарів, керівники енергопідприємств повинні приділяти більшу увагу залишкам електроенергії в акумуляторах цих транспортних засобів.

«Якщо ви розгорнете на ринку величезну кількість електромобілів без будь-якого контролю над тим, як вони впливають на електричну мережу, ви можете створити нові проблеми», – сказав Франсіско Карранса, директор з енергетичних послуг компанії Nissan Europe.

Хоча автовиробник провів дослідження з 100 автомобілями по всій Європі, тільки ті, що знаходяться в Данії, можуть додатково заробляти під час парковки за рахунок подачі електроенергії назад у мережу. За допомогою двосторонніх зарядних пунктів кожному власнику електромобіля вдалося зібрати близько 1300 євро (1 530 дол. США) за рік.

Очікується, що попит на електромобілі у світі буде збільшуватися, що спричинить додатковий тиск на енергомережі. За даними Bloomberg, використання енергії електромобілями зросте з нинішніх 6 тераватт-годин до 1, 800 тераватт-годин в 2040 році.  

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість