advertisment

У 2005 році британський студент Алекс Тью вирішив самотужки заробити на своє навчання в університеті. Він створив сайт The Million Dollar Homepage і став продавати на ньому пікселі – по долару за одиницю. Всього він запланував продати мільйон пікселів і заробити таким чином мільйон доларів.

На сайті можна було придбати будь-яку кількість пікселів, але не менше 100 (квадрат 10 на 10), оскільки на меншому шматочку екрану нічого не вийде розрізнити. Спочатку про сайт дізналися знайомі Алекса, потім їхні знайомі, а пізніше на ідею студента звернула увагу преса. Менше ніж за півроку Алекс Тью продав майже всі пікселі.

Остання тисяча пікселів пішла з аукціону в січні 2006 року. За них заплатили 38 100 доларів. У результаті Алекс Тью заробив навіть більше мільйона доларів (за вирахуванням податків – близько 650 тисяч доларів). Піком відвідуваності сайту стала позначка 25 тисяч користувачів за годину.

Зараз колишній студент став підприємцем і займається розвитком сервісу для медитації. Його сайт і далі працює, хоча розділи вже не доступні. Головна сторінка заповнена мінібанерами у стилі 2000-х: вони ведуть на сайти знайомств, онлайн-казино, хостинг-провайдерів, є навіть реклама газети The Times і компанії Yahoo. Але, як з’ясували дослідники Гарвардської лабораторії Library Innovation Lab, більшість посилань не працюють.

Усього на сторінці розміщені 2816 посилань. На сьогодні 547 із них узагалі не відкриваються, а 489 ведуть на інші домени. 1780 посилань відкриваються, але в більшості випадків домени, куди вони ведуть, або виставлені на продаж, або там розміщений зовсім інший контент.

Як наголошують у блозі Library Innovation Lab, 547 нині недоступних посилань свого часу обійшлися покупцям в 342 тисячі доларів. Посилання, які ведуть не туди, коштували ще 145 тисяч доларів.

Нагадаємо, раніше студент Борнмутського університету Нік Джаблонка опублікував на YouTube свою курсову роботу. Її сюжет побудований на ідеї різдвяного відео британської мережі універмагів John Lewis, через що користувачі сприйняли ролик за оригінальне відео компанії.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість