pexels-photo-270694

Базове фінансування на науку в університетах йтиме на проведення пріоритетних досліджень, оновлення обладнання та зарплату для технічного персоналу.

До Дня науки в травні основні документи для атестації наукової діяльності вишів будуть затверджені Урядом.

Після цього, восени 2018-го, має початися атестація, щоб у 2019 році за її результатами найкращі університети стали отримувати базове фінансування на науку.
«Один з ключовий елементів реформи науки в Україні, що буде реалізований цього року, – атестація наукової діяльності вишів. За її підсумками прийматиметься рішення про базове фінансування наукової діяльності в університетах. Очевидно, що його отримають не всі, а тільки ті, які матимуть найвищі показники в атестації. Більше того, виш атестацію проходитиме не в цілому, а за окремими напрямами наукової діяльності. Наразі їх визначено 7», – розповів генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

За цими напрямами буде сформовано 7 експертних груп, і за кожною буде визначено університети, які претендуватимуть на базове фінансування. Причому оцінюватимуть наукову діяльність переважно за показниками з зовнішніх джерел.

«Щоб уникнути маніпуляцій, в основу атестації ми заклали такі показники, як публікаційна активність вчених, участь в заснуванні наукових видань, які індексуються в провідних наукометричних базах, обсяг залучених для наукової діяльності коштів тощо», – уточнив очільник директорату.

Нагадаємо, що виші можуть отримувати базове фінансування на науку вже з 2019 року.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість