2018-01-30_12.21.22

26 січня в 1991 Civic Tech Center відбулася зустріч з «Агентами змін». Спікер Максим Головко розповів, як їхня організація за допомогою урбан-дизайну та співпраці зі звичайними киянами робить столицю кращою. «Студвей» дізнався, як зорієнтуватися на вулицях Києва без Google Maps, чи можна буде попити каву в КМДА і яким має бути житловий комплекс мрії.

«Агенти змін» – неприбуткова організація, що була заснована в жовтні 2014 року і втілила в життя 20 проектів, які поступово перетворюють Київ на європейське місто. Як зазначають самі члени в спільноті у «Фейсбуку»: «Ми не хотіли терпіти та чекати, тому взялися до роботи, без грошей і будь-яких гарантій. Ми самі стали тими змінами, яких прагнемо». На зустрічі минулої п’ятниці архітектор Максим Головко чітко окреслив три напрямки діяльності їхньої команди, поділившись результатами і планами на майбутнє.

Навігація та комунікація: нові екрани в метро, покажчики на вулицях і проект фунікулера

Усе почалося з оновлення схеми метро: саме це об’єднало тоді ще розрізнених дизайнерів в одну команду, проте втілити ідею, зароджену в далекому 2011 році, вдалося аж у червні 2015-го. Втім, змінити щось у Києві навіть безкорисно – доволі складна справа, якщо вірити «Агентам змін», адже далеко не завжди міська влада та інші установи хочуть співпрацювати.

Першим проектом став редизайн фунікулера, який отримав нові кольори, логотип і комунікацію з пасажирами. Успішність реалізованого задуму стала поштовхом до наступних змін: так ми побачили жовто-сині таблички міської електрички, вказівники на Львівській та Контрактовій площах, зручні екрани в метро, які допомагають нам не загубитися в підземці, та адресні покажчики, що їх тестували звичайні кияни та іноземці, аби зрозуміти, наскільки вони дієві, коли під рукою немає карти.

Реклама

Впорядкування простору: позбуваємося вивісок та робимо Київ ОК

За підтримкою спонсора команда працює над «Мапою змін», яка відображає та оцінює міські дані: функції будівель, кількість дерев і активність фасадів. Це допомагає вирішувати питання озеленення і зменшувати кількість зовнішньої реклами та яскравих вивісок. Крім того, «Агенти змін» намагаються привернути увагу дедалі більшої кількості забудовників до створення спусків для інвалідних візків, безпечних стоянок, захованих кондиціонерів, щоб житлові комплекси були максимально зручними для мешканців.

kyivНаразі, як зазначає Максим Головко, їхня організація працює над концепцією покращення вулиці Ярославів Вал, перекриття якої дозволить спростити рух пішоходам та автомобілістам.

Дослідження та концепції: мерія – це точка взаємодії

Після звернення Київської міської ради «Агенти змін» активно працюють над концепцією впорядкування першого поверху, де кияни могли б не лише звернутися зі своїми питаннями до співробітників, але й провести час у кав’ярні чи їдальні, дорогу до яких тепер доволі складно знайти. Організація провела воркшоп, звернулася до мерій інших країн, щоб запозичити досвід, і дійшла висновку, що потрібно налагодити не лише навігацію, але й позбутися від закритих за сімома замками кабінетів, створити зону очікування, осучаснити інтер’єр та оновити площу перед КМДА.

Однією з провідних особливостей роботи «Агентів змін» є безпосередній діалог із самими киянами: дизайнери діляться своїми планами і проектами у своїй спільноті, кожен може залишити свій відгук чи пораду.

Після закінчення зустрічі задоволені слухачі пішли додому, а ми протестували разовий квиток проїзду в метро з автомата на «Кловській», який розробили «Агенти змін», і ще раз пересвідчилися: для того, щоб змінити наше місто, деколи досить просто почати.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Чи сподобався вам цей матеріал?
  • Подобається
  • У захваті
  • чудово
  • Нічого собі
  • Сумно
  • Злість